بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 28، مرداد، 1397 | Sunday، 19 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای هشت هزار میلیارد تومان پروژه راه در کشور

کد خبر: 22543
یکشنبه 11 دی 1390 ساعت 8:42
نمایش: 10

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۵۰ پروژه با هشت هزار میلیارد تومان اعتبار در بخشهای ریلی، زمینی و دریایی در کشور آماده افتتاح می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در جلسه راه و مسکن استان قزوین که شنبه شب با حضور احمد عجم استاندار، مجید نادری معاون برنامه ریزی استاندار، امیر طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی در سالن کنفرانس استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: پیشرفت هر کشور در گرو توسعه شبکه حمل و نقل است و با گسترش این شبکه ها قادر خواهیم بود در اقتصاد موفق عمل کنیم.

جابجایی ۹۸۰ میلیون نفر در سال

وی گفت: در کشور ایران سالانه ۹۸۰ میلیون نفر جابجا می شوند که ۳۲۱ میلیون نفر توسط حمل و نقل عمومی جابجا می شوند و حدود ۷۷ درصد در جاده و مابقی در بنادر، شبکه ریلی و ناوگان هوایی صورت می گیرد.

وی افزود: اهداف استراتژیک برای خود ترسیم کرده ایم که دولت، مجلس پشتیبان ما بوده اند چون کار منطقی بوده است و می خواهیم ایران را از شمال به جنوب و شرق به غرب از طریق ریل، جاده اصلی و بزرگراه به مهم متصل کنیم که اگر این کار محقق شود درآمد ترانزیت جمهوری اسلامی ایران به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

نیکزاد بیان کرد: در توسعه شبکه ریلی باید اتصال به خارج از مرزها، رونق اقتصادی را مد نظر قرار دهیم و برای مثال اگر تا مرز خسروی شبکه ریلی ایجاد شود و به خانقین نرسد و یا در شلمچه به بصره نپیوندد و در گرگان به ترکمنستان متصل نشویم هیچ سودی برای ما نخواهد داشت.

روزانه ۵۰۰ پرواز داخلی

این مسئول از روزانه ۵۰۰ پرواز داخلی در کشور خبر داد و افزود: روزانه ۷۰۰ پرواز عبوری از آسمان کشور داریم که این پروازها با وجود تحریم از یک هزار و ۲۰۰ پرواز فراتر رفته است.

وی گفت: با وجود تحریم ها که برخی حتی یک پیچ هم به ما نمی فروشند در چند سال اخیر و پس از ادغام وزارتخانه های مسکن و راه تعداد ۲۵ فروند هواپیما خریداری شده و توسعه بنادر در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است.

نیکزاد تصریح کرد: برای توسیعه ناوگان جاده ای برنامه مدونی داریم و امسال بنا داریم یک میلون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر را افتتاح کنیم که ۴۰۰ هزار واحد در روستاها و ۸۰۰ هزار واحد در شهرهاست.

وی گفت: تا سال گذشته آمارها از وجود ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خبر می داد اما در طول دو سال گذشته ساخت دو میلیون و۷۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور آغاز شده که بیانگر تحول عظیمی است.

اجرای ۵۵۰ پروژه با هشت هزار میلیارد تومان اعتبار

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۵۰ پروژه با اعتباری بالغ بر هشت هزار میلیارد تومان در بخشهای بزرگراه، آزادراه، راه آهن و راه روستایی و پروژه های بندری و فرودگاهی در دست ساخت است که در سالهای آینده افتتاح می شود.

۸۵۰۰ کیلومتر راه آهن در حال ساخت

وزیر راه و شهرسازی گفت: قبل از دولتهای نهم و دهم مجموع شبکه ریلی کشور ۹ هزار کیلومتر بود و در حال حاضر و در زمان دولت فعلی بیش از هشت هزار و۵۰۰ کیلومتر راه آهن در حال ساخت است.

نیکزاد یادآورشد: باید با همه توان و شیره جان ساخت و ساز کشور را پیش ببریم و اگر بخواهیم در چشم انداز بیست ساله کشور در راه و حمل و نقل قدرت اقتصادی منطقه شویم باید به تکنیک قطار سریع السیر دست پیدا کنیم.

نیاز کلان شهرها/ قطار سریع السیر

نیکزاد گفت: اگر بتوانیم قطار سریع السیر را در کلان شهرها راه اندازی کنیم مشکلات رفت و آمد مردم حل می شود لذا باید کار گروهی انجام دهیم و با کارهایی مانند مسکن و حمل و نقل رضایت مندی مردم را جلب کنیم.

این مسئول بیان کرد: باید به تکنیک قطار سریع السیر با سرعت ۳۵۰ کیلومتر دست پیدا کنیم و تسهیلات بیشتری برای جابجایی مردم در کوتاهترین زمان فراهم کنیم.

وزیر راه و شهرسازی از همه مسئولان و مردم خواست با هماهنگی و همکاری یکدیگر در پیضرفت کشور سهیم شوند.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها