بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 28، تیر، 1397 | Thursday، 19 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش ۱۵ درصدی سوانح رانندگی در سال گذشته

کد خبر: 39989
دوشنبه 16 بهمن 1391 ساعت 7:21
نمایش: 9

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی گفت: سال گذشته با کاهش ۱۵ درصدی سوانح رانندگی نسبت به سال ماقبل آن مواجه بودیم.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد امروز در مراسم بهره‌برداری از سامانه بر خط هواشناسی جاده‌ای در ۵۸ گردنه صعب‌العبور اظهار داشت: سازمان هواشناسی کشوری، سازمان تخصصی است که اطلاعات هواشناسی را در عرصه‌های مختلف اقتصادی، گردشگری، حمل‌ونقل و از این قبیل در اختیار مردم قرار می‌دهد.

وی با اشاره به تأثیر بسزای اطلاعات هواشناسی در افزایش ایمنی پرواز اظهار داشت: پیش‌بینی میزان بارندگی و تأثیر آن در رونق کشاورزی و اقتصاد کشور از فعالیت‌های سازمان هواشناسی کشور است.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ کیلومتر جاده کوهستانی در کشور ایران وجود دارد، یادآور شد: ۵۸ گردنه صعب‌العبور و پربارش در جاده‌های کشور وجود دارند که با همکاری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سازمان هواشناسی کشوری به ایستگاه هواشناسی تجهیز می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توان بالای پیش‌بینی این سامانه‌های هواشناسی تصریح کرد: این گردنه‌ها از باب امکان تردد اطلاع‌رسانی مناسبی به مسافران انجام می‌دهد.

نیکزاد با اشاره به اهداف برنامه پنجم در کاهش تلفات سوانح رانندگی تصریح کرد: سال گذشته با کاهش ۱۵ درصدی سوانح رانندگی نسبت به سال ماقبل آن مواجه بودیم.

نظرات کاربران

برچسب‌ها