بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 30، تیر، 1397 | Saturday، 21 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اختلافات برای ساخت آزادراه تهران - شمال بالا گرفت

کد خبر: 44721
دوشنبه 20 خرداد 1392 ساعت 8:3
نمایش: 7

www.BanaNews.irدر حالیکه ساخت قطعات دو و سه آزادراه تهران - شمال به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار شده و هفته گذشته کلنگ احداث این دو قطعه به زمین خورد، نماینده تام‌الاختیار بنیاد مستضعفان در آزاد‌راه تهران - شمال اعلام کرد: با توجه به اینکه پیش از این ساخت این قطعات به بنیاد واگذار شده بود تا زمان تعیین تکلیف حقوق بنیاد، این قطعات را تحویل نمی‌دهیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رحمت‌الله صادقیان در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به اظهارات اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی درباره‌ی قطعات دو و سه تهران - شمال مبنی بر اینکه "بنیاد مستضعفان از سوی دولت مجوز کار در قطعات دو و سه را نداشته است" گفت: رییس شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در جریان امور آزاد‌راه تهران – شمال و تصمیمات این پروژه نیست.

وی یادآور شد: مجوز فعالیت شرکت جنرال مکانیک در قطعه دو به عنوان پیمانکار شرکت آزاد‌راه تهران - شمال از سوی بنیاد مستضعفان، طی قرار‌دادی با امضای رییس شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی در آزاد راه تهران - شمال صادر شده است.

صادقیان افزود: بر مبنای این قرار‌داد شرکت جنرال مکانیک کار ساخت تونل البرز در قطعه دو را آغاز کرد که همچنان ادامه دارد. با این حال معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که "وزارت راه در این مورد هیچ پولی به بنیاد مستضعفان پرداخت نمی‌کند و بنیاد مستضعفان می‌تواند با قرار‌گاه خاتم برای ادامه‌ی فعالیت خود در تونل البرز واقع در قطعه دو آزاد‌راه تهران - شمال هماهنگ باشد".

 

وی با طرح این پرسش که اگر بنیاد مستضعفان برای فعالیت در قطعه دو مجوز نداشت، چگونه چند سال در حال ساخت تونل بوده است؟ خاطر نشان کرد: تا زمانی که حق و حقوق بنیاد مستضعفان در این زمینه تعیین تکلیف نشود، قطعات دو و سه را تحویل نمی‌دهیم.

به گفته نماینده تام‌الاختیار بنیاد مستضعفان در آزاد‌راه تهران - شمال در حال حاضر و حتی بعد از افتتاح رسمی ساخت قطعات دو و سه آزاد‌راه تهران – شمال به دستور رییس‌جمهور هنوز قرار‌داد رسمی بین قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت این دو قطعه امضا نشده است.

صادقیان اعلام کرد: در همکاری بین وزارت راه و شهرسازی با قرارگاه خاتم مقرر شده آورده دولت از ۵۰ درصد به ۷۵ درصد افزایش یابد و آورده خاتم نیز به ۲۵ درصد کاهش یابد.

وی خاطر نشان کرد: پس از افتتاح رسمی ساخت آزاد‌راه هنوز هیچ کاری در دو قطعه دو و سه انجام نشده است.

نظرات کاربران

برچسب‌ها