بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 27، مرداد، 1397 | Saturday، 18 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نخستین همایش ملی شناورهای تندرو برگزار شد

کد خبر: 4776
یکشنبه 17 بهمن 1389 ساعت 7:58
نمایش: 15

www.BanaNews.irنخستین همایش ملی شناورهای تندرو صبح امروز با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جمعی از محققان، در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از ایسنا ، مهندس مجید زمانی قلعه، دبیر همایش ملی شناورهای تندرو اظهار کرد: از سالها پیش بخش‌های مختلفی در کشور، حرکت علمی، آموزشی، پژوهشی و صنعتی ارزنده‌ای را در موضوع صنایع دریایی آغاز کردند.

وی افزود: تنوع و گستردگی حوزه صنایع دریایی بر کسی پوشیده نیست. به گونه‌ای که در حال حاضر طی کردن مرزهای دانش در این حوزه نیازمند حرکتی جهادی و جهشی است.

وی ادامه داد: امروزه بالاترین و پیچیده‌ترین دانش و فناوری‌ها برای طراحی و ساخت شناورهای تندرو در جهان به کار گرفته می‌شود و موضوع ساخت شناورهای تندرو ضرورت حرکت در مرزهای دانش و فناوری در کشور را بیش از پیش روشن می‌سازد.

دبیر همایش ملی شناورهای تندرو با بیان این که دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی و پژهشکده‌های متنوعی در این زمینه در کشور فعالیت می‌کنند تصریح کرد: برگزاری اولین همایش ملی شناورهای تندرو گام کوچکی در حل مشکلات این صنعت مهم است و امیدواریم موتور محرکی برای متخصصان، مدیران و تصمیم‌گیران در این عرصه باشد.

وی درباره‌ی اهداف این همایش خاطرنشان کرد: توسعه‌ی دانش و فناوری شناورهای تندرو، بسترسازی، جهت‌دهی و توسعه‌ تحقیقات علمی و عملی و آینده‌پژوهی، زمینه‌سازی برای نوآوری، ابتکار و خلاقیت در دانش ساخت شناورهای تندرو، بررسی چالش‌های علمی و صنعتی در زمینه‌های فرم بدنه، سازه،‌ تعادل، پایداری و تجهیزات، زمینه‌سازی برای توسعه زیرساخت‌ها و آزمایشگاه‌های مدل، زمینه‌سازی برای ایجاد و برگزاری دوره‌های تحصیلات تکمیلی شناور تندرو، بومی‌سازی صنعت شناور تندرو و ایجاد ارتباط، همکاری و هم‌افزایی بین محققین، دانشجویان، صنعتگران و کاربران از اهداف این همایش است.

زمانی قلعه گفت: بر آنیم در محورهای هیدرودینامیک (تعادل و پایداری، دریاماندگی، مانور، پروانه و غیره) ، سازه (کامپوزیتی، فلزی، ارتعاشات و غیره)، برق و الکترونیک، مخابرات و ناوبری و تجربیات کاربری (نگهداری، تعمیرات، ساخت و تولید، کاهش هزینه‌ها و غیره) شناورهای تندرو به تبادل نظر بپردازیم.

وی در پایان گفت: ۶۸ مقاله در شاخه‌های هیدرودینامیک سازه، نیروی محرکه و دانش و سایر تجهیزات شناورهای تندرو به دبیرخانه همایش رسیده است که با داوری ۵۲ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور، متخصصان و کارشناسان خبره ، نهایتا ۱۲ مقاله برای ارائه انتخاب و از این میان ۵ مقاله به عنوان برگزیده معرفی و تقدیر خواهند شد.

همچنین از میان پوسترهای ارائه شده به دبیرخانه‌ی همایش ۲۵ پوستر نیز جهت ارائه انتخاب شدند.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها