بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، 23، مرداد، 1397 | Tuesday، 14 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راه‌اندازی خطوط سریع‌السیر اتوبوس درکرمان

کد خبر: 16309
پنجشنبه 27 مرداد 1390 ساعت 5:27
نمایش: 21

راه‌اندازی خطوط سریع‌السیر اتوبوس (BRT) در دستور کار سازمان اتوبوسرانی کرمان و حومه قرار گرفت.http://www.bananews.ir/

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی کرمان پس از برگزاری جلسه‌ای مشترک با حضور شهردار کرمان، رییس پلیس راهور استان و شهرستان کرمان، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی شهرداری و مدیر عامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری، گفت: در این نشست در خصوص استقرار سیستم‌های مورد نیاز راه‌اندازی این خطوط به عنوان راهکاری اساسی و مهم در جهت افزایش کارآیی و مطلوبیت سیستم حمل‌ونقل عمومی بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت. منصور ایرانمنش تصریح کرد: سامانه اتوبوسرانی تندرو، رویکردی نوین در زمینه بهبود وضعیت ترافیک و کارآیی حمل‌ونقل عمومی در شهرهای بزرگ است.

وی افزود: تا ۲ ماه آینده بحث مطالعات و برنامه ریزی‌های لازم برای استقرار سیستم‌های مورد نیاز، خرید اتوبوس‌های چپ در و سایر موارد مربوطه از سوی این سازمان پیگیری و راه‌اندازی خطوط در دو فاز اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: در برنامه‌ریزی اولیه دو مسیر میدان آزادی تا فرودگاه و میدان آزادی تا میدان شهدا برای احداث این خطوط در نظر گرفته شده است.

ایرانمنش کم شدن زمان انتظار در ایستگاه‌ها، ایمنی و امنیت بیشتر مسافران به دلیل طراحی خاص ایستگاه‌ها، اطلاع‌رسانی دقیق به مسافران در ایستگاه‌ها و اتوبوس‌ها (با توجه به تجهیز این اتوبوس‌ها به سیستم GPS) سهولت استفاده معلولین جسمی – حرکتی از این اتوبوس‌ها به دلیل طراحی خاص، نظارت دقیق و لحظه به لحظه حرکت اتوبوس‌ها در مسیرها را برخی از مزایای ایجاد سامانه اتوبوسرانی تندرو در شهر کرمان عنوان کرد. این خطوط با مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها