بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بیش از۵۰ درصد دوربرگردان‌های پرخطر تهران حذف شد

کد خبر: 21256
چهارشنبه 16 آذر 1390 ساعت 11:24
نمایش: 17

http://www.bananews.ir/معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بیش از نیمی از دوربرگردان‌های پرخطر و حادثه ساز تهران حذف شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح حذف تدریجی دوربرگردان های پایتخت گفت: بیش از ۵۰ درصد دوربرگردان های غیرکارشناسی نسبت به سال ۸۴ حذف شده است. وی ادامه داد: همزمان با حذف این دور برگردان ها تقاطع غیرهمسطح در همان نقطه یا در فاصله ای منطقی ایجاد شده است. معاون شهردار تهران تاکید کرد: دوربرگردان هایی که حذف شده اند حادثه ساز بوده اند یا باعث تاخیر در ترافیک می شدند. همچنین براساس برنامه ریزی ها سایر دوربرگردان ها که چنین ویژگی داشته باشند حذف می شوند. پخش اذان ازاتوبوس و تاکسی اجباری نیست تشکری هاشمی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا بر خلاف آن چه که در ابتدای سال اعلام شد برخی از تاکسی و اتوبوس ها اقدام به پخش اذان در وسایل نقلیه خود نمی کنند گفت: در این خصوص هیچگاه اجباری وجود نداشته است.

پیشنهادی از سوی ستاد اقامه نماز ارائه و از رانندگان حمل و نقل خواسته شد با تن صدای مناسب که تنها برای مسافران آن وسیله قابل شنیدن باشد در هنگام اذان رادیوهای خود را روشن کنند. وی ادامه داد: این حرکت یک حرکت فرهنگی و دینی است که پیش از این نیز اجرا می شود و نباید به آن به عنوان یک طرح سازمانی نگاه کرداما رانندگانی که این کار را انجام نمیدهند تخلفی نکرده اند زیرا کاری اجباری نیست.

نظرات کاربران

برچسب‌ها