بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشکل حمل و نقل شهرهای جدید

کد خبر: 22346
چهارشنبه 7 دی 1390 ساعت 8:44
نمایش: 10

http://www.bananews.ir/معاون سابق وزیر راه و شهرسازی بر اهمیت حمل و نقل شهرهای جدید تاکید و تصریح کرد: تا زمانی که مشکل حمل و نقل شهرهای جدید حل نشود مردم نسبت به سکونت در این شهرها رغبت نخواهند داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس جمشید نورصالحی - معاون سابق وزیر راه و شهرسازی - در مراسم تودیع خود با بیان این‌که از اواسط مهر ماه ۸۸ تاکنون از بهترین دوران کاری‌ام بوده است، تصریح کرد: در این دوره یکی از مهمترین پروژه‌های کشور درحال اجرا بود.

وی با بیان این‌که امروز بخش مسکن از بخش‌هایی است که کار در آن عبادت محسوب می‌شود، تصریح کرد: حدود۳۷۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید در حال ساخت است که با سهمیه سال ۹۱ به ۴۰۰ هزار واحد می‌رسد.

نورصالحی با بیان این‌که شهر جدید پردیس ۵۲ درصد‌، گل‌بهار ۳۹ درصد، اندیشه ۳۰ درصد، عالیشهر ۷۲ درصد، پرند بیش از ۶۲ درصد، بهارستان ۶۲ درصد و فولادشهر ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اضافه کرد: ‌در شهرهای جدید علوی و امیرکبیر هنوز کار شروع نشده است.

مدیرعامل سابق شرکت عمران شهرهای جدید گفت: ‌مشکل ما در شهرهای جدید این بود که نتوانستیم مشابه شهرهای ۲۵ هزار نفر واحدها را به افتتاح برسانیم که این به دلیل مشکلات خدمات‌رسانی در این مناطق بود.

وی با بیان این‌که در شهرهای جدید باید امکانات روبنایی نیز انجام می‌شد، خاطرنشان کرد:‌ شش هزار میلیارد تومان هزینه تامین خدمات زیربنایی است.

نورصالحی با بیان این‌که فقط دو تفاهم‌نامه با سازمان نوسازی مدارس به امضا رسانیده‌ایم، تصریح کرد: در شهرهای جدید به ۴۰۰ هزار متر مربع مراکز بهداشتی، شش و نیم میلیون متر مربع فضای سبز، ۵۰۰ باب مسجد و ۶۰۰ واحد آموزشی نیاز داریم.

مدیرعامل سابق شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه با بیان این‌که با چنین اقداماتی ۱٫۳ میلیون نفر در این شهرها ساکن می‌شوند، اضافه کرد: تا زمانی که چنین خدماتی برای شهرهای جدید فراهم نشود مردم رغبتی به سکونت در این شهرها نخواهند داشت.

وی در ادامه با بیان این‌که کارهایی که تاکنون انجام شده قسمت آسان بوده است، اضافه کرد: ‌قسمت سخت به نتیجه رساندن و آماده سکونت کردن این واحدها است.

نورصالحی به اهمیت حمل و نقل شهرهای جدید اشاره و اضافه کرد: راه برای بخش خصوصی باز باشد تا نسبت به سرمایه گذاری در این بخش تمایل داشته باشند.

مدیرعامل سابق شرکت عمران شهرهای جدید به پشتیبانی و حمایت وزیر راه و شهرسازی در پیشرفت کار شهرهای جدید اشاره و خاطرنشان کرد: تا چندی پیش مترو فقط در شهرهای کلان معنی داشت اما اکنون ۳۰۰ کیلومتر خط ریلی با شهرهای جدید طراحی شده که در ۶۰ کیلومتر انجام کار می‌شود و مراحل اجرایی ۷۵ کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال ‌آغاز می‌شود.

وی در پایان به تفاهم با معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری اشاره و خاطرنشان کرد: مصوب شده ۱۳۶ میلیارد تومان به مترو شهرهایی که در کلانشهرها واقع شده‌اند اختصاص داده شود.

براساس این گزارش، مهندس محمدهادی رستمیان - معاون عمرانی استانداری سمنان - به عنوان مدیرعامل جدید شرکت عمران شهرهای جدید و معاون وزیر راه و شهرسازی معرفی و مهندس جمشید نورصالحی به سمت قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل معرفی شد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها