بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انجام تملک پروژه ۲ طبقه بزرگراه صدر

کد خبر: 22495
شنبه 10 دی 1390 ساعت 12:30
نمایش: 12

http://www.bananews.ir/شهردار منطقه یک گفت: تملک پروژه ۲ طبقه کردن بزرگراه صدر در حال اجراست و مشکلی هم وجود ندارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جاوید در گفت‌ وگو با فارس به ساخت بزرگراه طبقاتی صدر اشاره کرد و گفت: این بزرگراه در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد.

وی ادامه داد: در حال انجام تملک‌های پروژه هستیم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

جاوید با اشاره به اینکه در دهه فجر سال آینده این پروژه آماده بهره‌برداری می‌شود، گفت: کار طبق برنامه زمان‌بندی شده در حال اجراست.

وی تأکید کرد: پروژه صدر_نیایش طبق برنامه ریزی انجام شده به اتمام می‌رسد و رکورد زمانی پروژه‌های شهری را می‌شکند.

به موازات اجرای تونل صدر _نیایش طرح دو طبقه کردن بزرگراه صدر نیز در دستور کار مسئولان فنی عمران شهرداری تهران بوده و آنها همزمان به اجرای آن خواهند پرداخت.

طرح دوطبقه کردن بزرگراه صدر در حدفاصل تقاطع بزرگراه مدرس-صدر تا تقاطع شهید صیاد شیرازی به صورت ۴ خطه اجرایی می‌شود و خط توقف اضطراری و فونداسیون عمیق از ویژگی‌های آن است.

رمپ‌های بزرگراه صدر، در تقاطع صدر- مدرس، صدر- کاوه، صدر- قیطریه و صدر- امام علی و صیادشیرازی احداث خواهد شد که طول آنها در مجموع به پنج هزار و ۸۰۰ متر می‌رسد و پل اصلی ۵ هزار و ۸۰۰ متر طول و ۲۴ متر عرض دارد که دارای دو خط عبوری است و بعد از احداث رمپ‌های دسترسی و پل‌های طبقاتی عملیات سومی در راستای دو طبقه کردن بزرگراه صدر اجرایی خواهد شد.

احداث زیرگذر بزرگراه صدر در تقاطع بیهقی به طول ۳۰۰ متر است.

تونل صدر نیایش

حفاری تونل شمالی صدر - نیایش سال ۸۹ به طول ۱۱ هزار و ۱۲۰ متر بین تقاطع بزرگراه‌های صدر - مدرس و بزرگراه نیایش آغاز شده وعملیات اجرایی آن با استقرار ۹ کارگاه در بزرگراه مدرس، صدر و انتهای خیابان گل آذین- پارک نونهالان- ضلع شمالی بزرگراه صدر- خیابان ولیعصر (پارک ملت) – کردستان، نیایش- کارگاه مرکزی پارک ملت- نیایش- ملاصدرا- گلشهر صورت گرفت.

این پروژه با دو تونل رفت و برگشت به طول ۵۲۶۵ متر طراحی شده و بر اساس طرح مهندسی پروژه پهنای تونل‌های رفت و برگشت، هر یک ۱۶ متر است ودر مسیر غرب به شرق بزرگراه نیایش در تقاطع خیابان ولیعصر و مسیر شرق به غرب بزرگراه صدر (ورودی بزرگراه‌های چمران و مدرس) واقع شده و بزرگراه‌های صدر نیایش را دو تونل رفت و برگشت به هم متصل می‌کند.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها