بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 29، تیر، 1397 | Friday، 20 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تاکسی‌های نارنجی مجاز به مسافرکشی در داخل شهر نیستند

کد خبر: 3256
شنبه 25 دی 1389 ساعت 9:52
نمایش: 6

جواد صباغان امروز اظهار داشت: مسافران به هیچ عنوان از خودروهای سواری یا خودروهای شخصی برای تردد و رفتن به مقصد استفاده نکنند و از سوار شدن به تاکسی‌های نارنجی که بالای خودرو تابلوی شرکت حمل و نقل نصب شده است، خودداری کنند زیرا تاکسی‌های نارنجی مجاز به مسافرکشی در داخل شهر نیستند.

وی ادامه داد: ما قرارمان با کمیته انضباطی این است که هر تاکسی نارنجی مربوط به شرکت‌های حمل و نقل، در صورت مسافرکشی در داخل شهر هم راننده و هم شرکتی که زیر نظر آن استباید پاسخگو باشند و تاکنون نیز برخوردهایی داشته‌ایم.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین اضافه کرد: در خصوص تاکسی‌های خطی نیز این تاکسی‌ها زیرنظر شرکت‌ها هستند، برای نمونه تاکسی خطی مسیر دروازه رشت به مینودر در واقع زیر نظر یک شرکت فعالیت دارد و ناظر آنها شرکت‌ها هستند و ما به این تاکسی‌ها نظارت عالیه داریم.

وی تأکید کرد: روی این تاکسی‌ها نیز نام شرکت درج شده است و این شرکت‌ها آدرس و تلفن دارند و شهروندان در صورت داشتن مشکلی در درجه نخست می‌توانند با این شرکت‌ها تماس حاصل کنند و برای نمونه عدم سوار کردن مسافر از سوی این تاکسی‌ها را می‌توانند اطلاع دهند.

صباغان با اشاره به استفاده از خودروهای آژانس برای سرویس مدارس تصریح کرد: بر اساس آماری که ما داریم، تعداد سرویس‌های مدارس ما زیاد نیستند و اینگونه نیست که در ساعت پیک بیشتر خودروهای تاکسی سرویس‌دهی به مدارس را داشته باشند.

وی اعلام کرد: کمتر از ۵۰۰ خودرو برای سرویس‌دهی به آموزش و پرورش داریم که بیشتر این خودروها نیز آژانسی هستند و خودروهای گردشی تاکنون برای سرویس مدرسه استفاده نشده است و اگر نیز استفاده شده باشد تعداد آن بسیار پایین است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین اعلام کرد: ولی ما سعی می‌کنیم که در سال آینده به هیچ عنوان از خودروهای گردشی برای سرویس مدرسه استفاده نکنیم که مشکل کمبود خودرو برای مسافران احساس نشود.

وی یادآور شد: ما در قزوین دارای ۵ هزار و ۷۶۷ دستگاه تاکسی و آژانس خطی هستیم که از این تعداد ۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه زیر نظارت آژانس کار می‌کنند و ۵۸ دستگاه نیز تاکسی بیسیم داریم.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها