بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 4، مهر، 1397 | Wednesday، 26 September، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آذربایجان شرقی ۵۸۰۰ هکتار بافت فرسوده شهری دارد

کد خبر: 1623
پنجشنبه 2 دی 1389 ساعت 7:34
نمایش: 41

www.bananews.ir‌رئیس سازمان مسکن و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده شهری دارد که بخش قابل توجهی از آن در تبریز متمرکز است.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، حسین خلیلی‌مرد چهارشنبه‌شب در جلسه شورای مسکن آذربایجان شرقی از برنامه‌ریزی گسترده برای احیای بافت فرسوده شهری در استان خبر داد.

* تهیه نقشه بافت‌های فرسوده

وی اظهار داشت: در حال حاضر با همکاری شهرداری‌ها در حال تهیه نقشه‌ای از بافت فرسوده شهری در استان و اقدامات مطالعاتی در این راستا هستیم.

خلیلی‌مرد تاکید کرد: توجه به احیای بافت‌های فرسوده شهری از اولویت‌های مسکن و شهرسازی است و بر همین اساس حمایت‌های خوبی در راستای تسهیلات و دیگر خدمات صورت می‌گیرد.

‌رئیس سازمان مسکن و شهرسازی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مجموع شهرهای آذربایجان شرقی دارای ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده هستند که این مقدار بافت فرسوده در شهرهای استان پراکنده شده است.

* ۲۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در تبریز

وی با اشاره به موقعیت منحصر به‌فرد تبریز در استان یادآور شد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از این بافت فرسوده در تبریز متمرکز شده است و به همین دلیل توجه خاصی به احیای این بافت فرسوده صورت می‌گیرد.

‌رئیس سازمان مسکن و شهرسازی آذربایجان شرقی افزود: در حال حاضر احیای بافت فرسوده به صورت برنامه‌ریزی شده در دو محله قدیمی گرو و حسن‌آباد تبریز در حال اجراست که این روند در حال گسترش به سایر محلات تبریز نیز هست.

همچنین در ادامه این نشست مدیران بانکی و روسای مسکن و شهرسازی استان نیز به بیان نقطه‌نظرات خود پرداخته و از حمایت‌های مالی و اعتباری از احیای بافت فرسوده در استان خبر دادند.

در این جلسه شهر تبریز به عنوان شهر پایلوت در زمینه احیای بافت فرسوده در سطح کشور معرفی شد.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها