بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 25، تیر، 1397 | Monday، 16 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مرگ دو کارگر در اثر گودبرداری ناایمن

کد خبر: 20610
سه شنبه 1 آذر 1390 ساعت 8:2
نمایش: 7

اجرای گودبرداری ناایمن و غیر اصولی در ساختمان نیمه ساز موجب ریزش دیواره های ساختمان شد که مرگ دو کارگر را به دنبال داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در پی تماس ساکنان خیابان فلامک شمالی در شهرک غرب، با سامانه ۱۲۵ و اعلام ریزش ساختمان، گروه نجات ۳ مستقر در ایستگاه ۲۵ بی درنگ ساعت ۱۵:۲۴ دقیقه امروز راهی محل حادثه شد.

مجید شهرمی فرمانده ایستگاه ۲۵ آتش نشانی که در محل حادثه بود، گفت: فرو ریختن دیوارهای سست این ساختمان نیمه کاره و همچنین گودبرداری ناایمن و غیر اصولی باعث مرگ دو کارگری شد که در این محل مشغول به کار بودند.

وی افزود: نجات‌گران بلافاصله عملیات خود را برای نجات این دو کارگر آغاز کردند که با بیرون آوردن آنها از زیر آوار امدادگران اورژانس مرگ آنها را تائید و اعلام کردند.

ریزش دیوار بخشی از ساختمان مجاور قطعه زمین گودبرداری شده عصر دیروز باعث ترس و نگرانی ساکنان ساختمان و همسایگان شد و به دنبال آن از آتش نشانی درخواست کمک کردند.

در پی تماس ساکنان محله خوردین در سعادت آباد با سامانه ۱۲۵ و اعلام ریزش دیوار ساختمان، گروه نجات ۳ آتش نشانی مستقر در ایستگاه ۲۵ بی درنگ ساعت ۱۶:۲۸ دقیقه راهی محل حادثه شد.

محمد رضا تنها رئیس ایستگاه ۲۵ آتش نشانی که در محل حادثه بود، گفت: دیوار این ساختمان به علت گودبرداری ناایمن و غیراصولی و همچنین اجرا نکردن سازه نگهبان فرو ریخته است.

وی افزود: نجات‌گران آتش نشانی بلافاصله در اجرای عملیات ایمن سازی جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و برای جلوگیری از بروز تلفات و خسارت جانی احتمالی، ساکنان ساختمان را به محل ایمن انتقال دادند.

این فرمانده آتش نشانی با بیان این که در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان آسیب جانی نرسید افزود: نجات‌گران پس از هماهنگی با عوامل شهرداری و ایمن سازی و ارائه تذکرات ایمنی به عملیات خود پایان دادند.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها