بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

توقف طرح جامع خطرپذیری تهران در مراحل ابتدایی

کد خبر: 21283
پنجشنبه 17 آذر 1390 ساعت 7:18
نمایش: 16

http://www.bananews.ir/عضو شورای شهر تهران از تعطیلی اجرای طرح جامع خطرپذیری شهر تهران خبر داد و گفت: این طرح تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت داشته است، اما به نظر می‌رسد مجریان از اهمیت آن باخبر نیستند و پیگیری اجرای آن بی‌فایده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمزه شکیب رییس کمیسیون عمران شورا با اشاره به توقف طرح جامع خطرپذیری پایتخت گفت: مدت‌ها است که این طرح بی‌نتیجه رها شده است و گمان نکنم پیگیری آن نیز فایده‌ای داشته باشد. او ادامه داد: وقتی مجریان این طرح را نمی‌فهمند و متوجه اهمیت آن نیستند پیگیری‌های ما تاثیری ندارد.

شکیب با بیان اینکه مرجع اصلی اجرای طرح خطر‌پذیری لرزه‌ای شهرتهران وزارت مسکن و شهرسازی است به خبرگزاری مهر گفت: در تهیه این طرح این وزارتخانه نیز مدیریت شهری را یاری کرد، اما بعد از تدوین طرح اجرای آن به عهده شهرداری گذاشته شد که با تغییراتی که درسازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به وجود آمد بعید می‌دانم این طرح به سرانجام برسد.

طرح جامع کاهش خطر پذیری پایتخت در سال ۸۷ به تصویب شورای شهر تهران رسید و پیش‌بینی می‌شد که با اجرایی شدن آن ساخت‌و‌ساز در شهر تهران متحول شود و در نتیجه آن میزان خطرپذیری پایتخت هم‌کاهش یابد، اما با گذشت چند سال از آغاز کار اقدامات موثری برای اجرایی شدن آن صورت نگرفته است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها