بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حذف بخش دلالی، موثر در کاهش قیمت ساخت ساختمان

کد خبر: 21531
سه شنبه 22 آذر 1390 ساعت 9:35
نمایش: 18

http://www.bananews.ir/استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: علاوه بر لزوم ساخت سه میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن در کشور باید پاسخگوی جوانانی که به سن ازدواج رسیده‌اند هم باشیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) صلاحی در آیین افتتاح دومین همایش ملی فناوری نوین صنعت ساختمان و اولین نمایشگاه بین‌المللی صنعتی سازی و فناوری‌های نوین صنعت ساختمان که در تالار همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، گفت: برای پاسخگویی به تقاضای مسکن در کشور باید به سمت صنعتی سازی حرکت کرد.

وی با اشاره به این‌که ۴۰ درصد از ۱۰۸ هزار واحد مسکن مهر در خراسان رضوی به صورت صنعتی سازی در حال ساخت است، ادامه داد: این استان به لحاظ صنعتی سازی طرح مسکن مهر در رتبه اول کشوری قرار گرفته است.

صلاحی، ندیده گرفتن هنر ایرانی - اسلامی را در صنعتی سازی یک خطر برای کشور دانست و تاکید کرد: باید وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی، معاونت‌های عمرانی و اداره‌های کل مسکن و شهرسازی کشور این موضوع را در ساخت و سازهای صنعتی سازی لحاظ کنند تا هویت ملت ایران خدشه دار نشود.

وی با بیان این‌که مقاوم سازی باعث حفظ جان انسان، ثروت و کاهش خطر در کشور می‌شود، عنوان کرد: نباید به هر قیمتی، قیمت تمام شده ساختمان را کاهش داد بلکه برای ارزان سازی و کاهش قیمت تمام شده ساخت ساختمان باید بخش دلالی را از این صنعت حذف کرد.

صلاحی، کاهش قیمت مصالح ساختمانی را در صنعتی سازی مطلوب دانست و یادآور شد: کاهش کیفیت در صنعتی سازی به هیچ عنوان مطلوب نیست.

استاندار خراسان رضوی، میانگین عمر ساختمان‌های کشور را ۳۰ سال عنوان و خاطرنشان کرد: این میزان در کشورهای پیشرفته بیش از ۲۵۰ سال است و حال آنکه در این کشور میراث‌هایی داریم که در برابر طوفان و باد و حوادث غیر مترقبه‌ای از این قبیل بیش از ۱۰۰۰ سال عمر کرده‌اند و به ثبت جهانی رسیده‌اند.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها