بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خواسته‌های معلولان با مناسب‌سازی شهر به واقعیت می‌پیوندد

کد خبر: 21862
دوشنبه 28 آذر 1390 ساعت 9:28
نمایش: 15

http://www.bananews.ir/عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با مناسب‌سازی محیط شهر و مکان‌های عمومی خواسته‌های معلولان به واقعیت تبدیل می‌شود و حفظ استقلال و عدم وابستگی به دیگران از مهم‌ترین خواسته‌های معلولان است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا نصر اصفهانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه تمامی معلولان همانند افراد عادی از حقوق شهروندی برخوردار هستند، اظهار داشت: زیر‌ساخت‌های استفاده معلولان از امکانات موجود در سطح شهر باید فراهم شود و در حال حاضر اصفهان در راستای این موضوع گام‌های اساسی را برداشته است.

وی به ضرورت اختصاص امکانات موجود در سطح شهر برای معلولان اشاره کرد و افزود: مسئولان باید با اختصاص امکانات ویژه به این افراد به امور معلولان در سطح شهر رسیدگی کنند و محیط شهری باید برای زندگی تمام افراد در کنار یکدیگر مناسب‌سازی شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: افراد بدون مشکلات جسمانی در زمان اجرای مناسب‌سازی در محیط شهر توانایی استفاده از هر امکاناتی را دارند اما شرایط برای استفاده معلولان از محیط شهر باید متناسب با نیاز‌های آنها باشد.

وی به اقدامات صورت گرفته در اصفهان در راستای این موضوع اشاره کرد و ادامه داد: در خیابان مشتاق دوم زمینی برای پارک معلولان در نظر گرفته شده و اقدامات لازم در راستای راه‌اندازی این پارک نیز در حال انجام است.

نصر اصفهانی با اشاره به اینکه تمام نیاز‌های معلولان در راستای عبور و مرور و استفاده آنها از امکانات در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: این پارک در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد و مسئولان باید یک جایگاه خاصی را در جامعه برای معلولان قائل شوند.

وی به ضرورت تغییر دیدگاه‌ها نسبت به معلولان اشاره کرد و بیان داشت: امور شهری باید به منظور استفاده معلولان از آنها با در نظر گرفتن اولویت‌ها مناسب‌سازی شود و مناسب‌سازی مکان‌های عمومی از جمله پارک‌ها، سرویس‌های بهداشتی، ادارات، پیاده‌رو‌ها و حمل و نقل عمومی در اولویت قرار دارد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اختصاص بودجه‌ مشخصی برای مناسب‌سازی مناطق اصفهان در بودجه سال جاری اضافه کرد: در بودجه سال جاری حدود ۴۰ میلیون برای هر یک از مناطق اصفهان به منظور مناسب‌سازی معابر برای معلولان اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه با تحقق مناسب‌سازی محیط شهری به صورت قطعی دیدگاه‌های مردم نسبت به معلولان تغییر می‌کند، گفت: حفظ استقلال و عدم وابستگی به دیگران از مهم‌ترین خواسته‌های معلولان است و با مناسب‌سازی مکان‌های عمومی خواسته‌های معلولان به واقعیت می‌پیوندد.

نصر اصفهانی اظهار داشت: تمامی مناطق ۱۴‌گانه اصفهان باید فضای شهر را برای حضور معلولان و استفاده آنها از امکانات شهری و مکان‌های عمومی آماده کنند و مشکلات آنها را برای عبور و مرور در سطح شهر کاهش بدهند.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها