بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کمبود مسکن برای اقشار متوسط ؛ هشداری جدی

کد خبر: 22732
چهارشنبه 14 دی 1390 ساعت 8:10
نمایش: 19

http://www.bananews.ir/رییس کانون سراسری انبوه‌سازان کمبود موجود در بخش مسکن اقشار متوسط را هشداری جدی دانست و گفت: دولت باید فکری جدی به حال این بخش کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج رهبر در گفت و گو با ایسنا  ضمن بیان این‌که مسکن مهر برای اقشار کم درآمد جامعه (دهک‌های زیر پنج) جوابگو بوده است، اظهار کرد: اکنون در بخش مسکن مربوط به این طبقه ثبات قیمتی وجود دارد.

وی در ادامه با بیان این‌که برای اقشار دهک‌های پنج به بالا فکری نشده است، گفت: اکنون برای نیاز این قشر تنها ساخت‌وسازهایی توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد بنابراین کمبود موجود در این بخش هشداردهنده است.

رهبر اضافه کرد: اگر دولت به دنبال ثبات قیمت در همه بخش‌ها است باید به دنبال راهکاری به استثنای ساخت و ساز توسط بخش خصوصی در این بخش باشد.

وی با بیان این‌که مسکن مهر خودمالکی تا حدودی می‌تواند در این بخش راهگشا باشد، تصریح ‌کرد: البته باید به این مسئله توجه کرد که تقریبا حدود ۵۰ درصد قشر متوسط جامعه واجد شرایط مسکن مهر نیستند.

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان در ادامه به کمبود زمین در داخل شهر‌ها اشاره و اضافه کرد: دولت برای جبران کسری موجود در این بخش می‌تواند تسهیلات با سود غیر یارانه‌ای به انبوه‌سازان پرداخت کند تا پس از ساخت به خریدار منتقل شود.

رهبر به بروز نوسات موجود در بازار ارز و سکه اشاره و اظهار کرد: اصولا سرمایه‌ای جذب بازار می‌شود که بتواند سود بیشتری کسب کند در چنین شرایطی به‌طور طبیعی سرمایه‌ها جذب این بازارها می‌شوند اما دولت باید مشوق‌هایی را برای سرمایه‌گذاران بخش مسکن در نظر بگیرد تا از این بخش خارج نشوند.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها