بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 28، تیر، 1397 | Thursday، 19 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رشد ۵۴ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در تهران

کد خبر: 22811
پنجشنبه 15 دی 1390 ساعت 7:36
نمایش: 13

http://www.bananews.ir/گزارش های مرکز آمار حاکی از این است که صدور پروانه های ساختمانی در تهران در ابتدای امسال ۵۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ،در بهار سال ۱۳۹۰ تعداد ۶۶۰۶ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران صادرشده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۵۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۶۴،۵ درصد افزایش داشته است.این تعداد پروانه در حدود ۱۲،۳ درصد کل پروانه های ساختمانی صادرشده در بهار سال ۱۳۹۰ از سوی شهردار یهای کشور را تشکیل می دهد.

بنابراین گزارش،مجموع مساحت زیربنای تعیین شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهردار ی تهران در بهار سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۷۰۰۰،۷ هزار متر مربع بوده است و در حدود ۲۶،۱ درصد از مجموع کل زیربنای تعیین شده در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور را تشکیل می دهد. همچنین متوسط مساحت زیربنای هر پروانه احداث ساختمان ۱۰۶۰ مترمربع محاسبه شده است.

*تعداد واحدهای مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادره

بنابراین گزارش، تعداد واحدهای مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادرشد برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران در بهار سال ۹۰ بالغ بر ۴۵ هزارو ۹۹۸ واحد بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۴۰،۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۶۷،۰ درصد افزایش داشته است.

این تعداد واحد مسکونی، ۲۴،۹ درصد از واحدهای مسکونی پیش بینی شده در پروانه های احداث ساختمان صادرشده از سوی شهرداری های کشور را تشکیل می دهد. با توجه به تعداد پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در شهر تهران، متوسط تعداد واحد مسکونی در این دسته از پروانه ها ۷،۰ واحد بوده است.

پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران در بهار سال ۱۳۹۰ ، برحسب نوع اسکلت و مصالح عمده به کار رفته در بنای آن ها نشان می دهد که ۵۰،۶ درصد این پروانه‌ها برای احداث ساختمان های اسکلت فلزی و ۴۹،۳ درصد برای احداث ساختما نهای بتون آرمه و یک درصد برای احداث ساختمانهای با آجر و آهن بوده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها