بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 29، تیر، 1397 | Friday، 20 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برج‌ها معضل تهران در زمان وقوع زلزله؛ ۱۸ درصد ساختمان‌ها مقاومند

کد خبر: 85892
دوشنبه 4 دی 1396 ساعت 15:2
نمایش: 22

رییس مرکز تحقیقات بتن (متب) با اعلام این‌که ۱۸ درصد ساختمان‌های تهران بتنی بوده و در برابر زلزله مقاوم هستند، گفت: مشکل ما در برج‌ها این است که به طور کامل بتنی نیستند و با سازه‌های مختلفی ساخته شده‌اند که این مقاومت در برابر زلزله را کاهش می‌دهد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir مصطفی احمدوند در حاشیه بیستمین همایش زلزله و بتن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۲۰ ساله است که بر اساس چشم انداز ۲۰ ساله پیشرفت علمی و دانش بتن فعالیت کرده‌ایم و مقررات و استانداردهای ملی را تدوین و به موسسه استاندارد ارائه کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که این استانداردها اجباری شده است، تصریح کرد: از بخش‌های مختلف از جمله وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی خواستیم تا به ما در این زمینه کمک کنند که نتیجه آن نگارش ۲۷ استاندارد بوده است.

وی با اشاره به این‌که این استانداردها ملی شده و اجباری است، افزود: سال گذشته کتاب استاندارد بتن،‌صنعت بتن و ساخت و ساز بتن به موسسه استاندارد تحویل شد.

وی با یادآوری این‌که آخرین استاندارد مربوط به بتن‌های آماده است، اظهار کرد: نظام بازرسی بتن آماده، مصالح، شن و ماسه و ساخت و ساز بتنی ایمن تهیه شده و تمام استانداردها در درون آن نوشته شده است.

رییس مرکز تحقیقات بتن با یادآوری این‌که استانداردهای مذکور حتی شامل تولیدکنندگان وسایل و تجهیزات حمل بتن می‌شود،‌ شورای توسعه استراتژی بتن با حضور دولتمردان،‌بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد به طور منظم تشکیل می‌شود که یکی از مسائل مورد تاکید در این شورا آموزش هیئت‌های علمی است. این هیئت‌ها هنوز در ۲۰ سال گذشته زندگی می‌کنند و باید بیایند دوره های آموزشی را سپری کنند.

وی همچنین با بیان این‌که زمان اجرای ساختمان‌های بتنی کمتر از ساختمان‌ها با سایر سازه‌هاست،‌، گفت: از یک سو هزینه ساخت ساختمان‌های بتنی کمتر است و از سوی دیگر مقاومت این سازه ها در برابر زلزله بیشتر است.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر ۱۸ درصد ساختمان‌ها تهران بتنی هستند ، افزود:‌ مشکل ما در برج‌ها این است که به طور کامل بتنی نیستند و با سازه‌های مختلفی ساخته شده‌اند که این مقاومت در برابر زلزله را کاهش می‌دهد.

 

تسنیم

نظرات کاربران

  • انشاا... که مشکل سریعتر حل بشه www.shikhouse.ir

    سه شنبه 5 دی 1396 ساعت 12:14

برچسب‌ها