بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اعتراض اعضای شورا به احداث هواکش‌های ایستگاه متروی چهارراه ولیعصر

کد خبر: 21558
سه شنبه 22 آذر 1390 ساعت 12:0
نمایش: 13

http://www.bananews.ir/در جلسه امروز شورای شهر برخی اعضای شورا نسبت به احداث هواکش‌های ایستگاه چهارراه ولیعصر که در محدوده مترو قرار دارد اعتراض کردند و خواستار توقف فعالیت‌های مربوطه شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، احمد مسجدجامعی در چهارصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطقی خارج از دستور به بنای تئاتر شهر اشاره کرد و گفت: تئاتر شهر بنای فاخری دارد که رویدادهای مهم فرهنگی در آن رخ داده و اشخاص برجسته فرهنگی در آن حضور داشته‌اند.

وی با بیان اینکه ساختمان این بنا شناخته شده است، اظهار داشت: تئاتر شهر در میراث فرهنگی ثبت شده و به لحاظ معماری بر اساس بنای برج طغرل واقع در شهرری ساخته شده است.

مسجدجامعی تصریح کرد: مهمترین رویداد ملی و جهانی تئاتر در این مکان برگزار می‌شود و همه اهالی نمایش آنجا را خانه خود می‌دانند؛ ما نیز در دوره سوم شورای شهر سندی درباره این بنا تصویب کردیم که یکی از آنها این بود که در سی‌امین سالگرد انقلاب این راسته به عنوان محور فرهنگی پیراسته شود.

وی افزود: امسال نیز سی‌امین سال اجرای تئاتر فجر را در این مکان خواهیم داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت:در همه دنیا برای این بناها احترام ویژه‌ای قائلند اما متأسفانه ما به چنین بنایی بی‌توجه هستیم و پس از ۳۰ سال آن را به حراج گذاشته‌ایم در حالی که می‌شود کمی این سو و آن‌سوتر هواکشی را احداث کنند.

وی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی شد در محلی که قرار است هواکش ایجاد شود تکیه شهر بنا شود در حالی که با حضور مسئولان میراث فرهنگی، شهرداری، شورای شهر و اهالی تئاتر در این خصوص تعاملاتی انجام شد اما مدیران جدید مترو این توافقات را به صورت یک طرفه لغو کردند.

مسجدجامعی با بیان اینکه اساس کار در مدیریت شهری تعامل است نه تقابل، گفت: در تصمیم جدید نظر اهالی فرهنگ را جویا نشده‌اند .

وی ادامه داد: شهر از آن شهروندان است نه شهرداری بنابراین از مدیران فعلی مترو خواستارم به استناد و تعهدات قبلی احترام بگذارند و با توجه به ثبت بنای تئاتر شهر به عنوان میراث ملی جلوی این بی‌قانونی و تصمیم یکسویه گرفته شود.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهارات مسجدجامعی گفت: متأسفانه ما خودمان برای خودمان مشکل و مسئله درست می‌کنیم چرا که از ابتدا پیش‌بینی می‌شد چنین مشکلی ایجاد شود. در گذشته نیز برخی از گودبرداری‌ها در این منطقه باعث آسیب‌رساندن به این ساختمان شده بود که شورا به موقع ورود پیدا کرد اما متأسفانه دوباره با فعالیت‌هایی که از هماهنگی‌های لازم برخودار نیستند مشکل ایجاد می‌شود.

در حالی که شکیب خواستار توقف کار تا زمان رسیدگی کمیسیون عمران شورا به این مسئله شد، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: نامه‌ای از سوی شورا برای توقف فعالیت عمرانی احداث هواکش‌ها به مترو ارسال شده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها