بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شهرداری اصفهان موظف به تخریب ستون های طبقه سوم برج جهان نماست

کد خبر: 22760
چهارشنبه 14 دی 1390 ساعت 11:24
نمایش: 25

http://www.bananews.ir/معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شهرداری اصفهان موظف به تخریب ستون های باقی مانده طبقه سوم برج جهان نماست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)'مسعود علویان صدر' روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معتقد است که ثبت جهانی محور فرهنگی، تاریخی اصفهان و حفظ آثار مربوط به میراث جهانی نیازمند تعامل و همکاری تمامی دستگاه ها و ارگان های استان است.

این مقام مسوول در سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در نشستی که با استاندارد و شهردار اصفهان برگزار شد برای عدم خروج میدان امام -نقش جهان- از فهرست میراث جهانی با توجه به تخریب دو طبقه از برج جهان نما، اقدامات لازم برای جمع آوری ستون های باقیمانده طبقه سوم نیز تاکیدشد.

معاون رییس سازمان میراث فرهنگی توضیح داد: در این جلسه مقرر شد که شهرداری اصفهان حذف اسکلت و ستون های باقی مانده از طبقه سوم برج جهان نما را در اولویت اقدامات آتی خود قرار دهد.

علویان صدر تاکید کرد که امیدوارم با تعاملی که بین دستگاههای استان اصفهان مقرر شده است شاهد اتفاقات و رویدادهای ارزشمندی در روزهای آینده در اصفهان باشیم.

وی گفت: همچنین تشکیل شورای راهبردی با ریاست استاندار اصفهان و عضویت معاون استاندار اصفهان، رییس شورای شهر ، نماینده اداره مسکن و شهرسازی ، نماینده شهرداری اصفهان، نماینده میراث فرهنگی در بخش ثبت، رییس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان و صاحب ‌نظران از جمله دیگر نتایج ارزشمند این جلسه بود.

میدان امام -نقش جهان- اصفهان از نخستین آثار ایرانی و یکی از بزرگ ترین میادین جهان است که در سال ۱۳۱۳در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و پس از آن به علت ویژگی های تاریخی و فرهنگی این میدان ، در سال ۱۹۷۹ میلادی در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها