بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 27، مرداد، 1397 | Saturday، 18 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اضافه شدن یک شهر به نقشه تقسیمات کشور

کد خبر: 3106
چهارشنبه 22 دی 1389 ساعت 8:11
نمایش: 57

www.BanaNews.irدولت با توجه به ویژگی‌ها و بافت جغرافیایی منطقه، شرایط، امکانات و تقاضاهای مردمی با تشکیل شهرستان جدید خرامه در استان فارس موافقت کرد.

به گزارش بنانیوز به نقل از اکونیوز،با تصویب هیات وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (۱۳) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب ۱۳۶۲، شهرستان خرامه به مرکزیت شهر خرامه از ترکیب بخش‌های بخش مرکزی به مرکزیت شهر خرامه مشتمل بر دهستان‌های معزآباد، کفدهک و خیر آباد و بخش کربال به مرکزیت روستای سلطان آباد مشتمل بر دهستان‌های سفلی و دهقانان در تابعیت استان فارس ایجاد می‌شود.

همچنین خط مرزی بین دهستان داریان از توابع بخش مرکزی شهرستان شیراز و دهستان خیرآباد از توابع بخش کربال شهرستان شیراز مطابق نقشه ۲۵۰۰۰۰ اصلاح می‌شود.

بر این اساس، نام روستای اسماعیل آباد پایینی از توابع دهستان سفلی نیز به روستای اسماعیل آباد، نام دهستان کربال از توابع بخش کربال شهرستان شیراز به دهستان کفدهک و نام بخش کربال از توابع شهرستان شیراز به بخش خرامه تغییر می‌یابد.

بر اساس این مصوبه، دهستان معزآباد به مرکزیت روستای معزآباد جابری، مشتمل بر روستاها، مزارع و مکان‌های معزآبادجابری، قره قیه، هنگی سفلی، هلال آباد، دیودان، شمس آباد، جهان آباد، مزرعه خانباز معتضدی، مزرعه محکمی، مزرعه محمدی، مزرعه علی معتضدی، مزرعه رنجبر، مزرعه شیروانی و مزرعه کوچک علی زارع ایجاد می‌شود.

همچنین بخش کربال به مرکزیت روستای سلطان آباد از ترکیب دهستان‌های سفلی و دهقانان در تابعیت شهرستان شیراز ایجاد می‌شود.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رییس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها