بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، 26، تیر، 1397 | Tuesday، 17 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای طرح تفصیلی جدید شهر تهران از ابتدای سال ۹۰

کد خبر: 1370
دوشنبه 29 آذر 1389 ساعت 11:24
نمایش: 11

www.Bananews.irگذشته عده ای محدودی می دانستند که در کجای شهر قرار است چه اتفاقی در زمینه اجرای طرح ها بیفتد و همین موجب ایجاد یک رانت اطلاعاتی شده بود/طرح تفصیلی در معرض دید همه شهروندان قرار می گیرد .

قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، با بیان این طرح تفصیلی جدید شهر تهران در دی ماه به کمیسیون ماده ۵ ارائه وتصویب خواهد شد ابراز امیدواری کرد تا این طرح از ابتدای سال اینده اجرا شود .

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا، نادر کرمی صبح امروز در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی ۱۸۸۸ ، با اشاره به تصویب طرح تفصیلی جدید شهر تهران گفت : این طرح در شورای اسلامی شهر تا مراحل نهایی به تصویب رسیده و هم اکنون قابلیت ارائه به کمیسیون ماده ۵ را داراست و بعد از تصویب در این کمیسیون برای اجرا ابلاغ خواهد شد .

او افزود : این طرح دارای بیش از ۴۰۰ شیت نقشه است که با مشارکت حداکثری همه دستگاه های ذی نفع تهیه شده است .

کرمی خاطر نشان کرد : در بیشتر کشورهای دنیا بیش از ۶۰ سال است که طرح های راهبردی – ساختاری اجرا می شود، اما در کشور ما این نخستین طرحی است که به این صورت تهیه شده و اجرا خواهد شد ، چراکه پیش از از این همه طرح ها کالبدی بوده و بر اساس پلاک کاربری آن مشخص می شد .

قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری با اشاره به مزایای اجرای این طرح گفت : یکی از مشکلاتی که در گذشته وجود داشت این بود که عده ای محدودی می دانستند که در کجای شهر قرار است چه اتفاقی در زمینه اجرای طرح ها بیفتد و همین موجب ایجاد یک رانت اطلاعاتی شده بود ، اما با اجرای طرح تفصیلی و به دستور شهردار تهران این طرح در معرض دید همه شهروندان قرار می گیرد و هر شهروند می داند که ملک خود در چه پهنه ای است و می تواند چه کاربری داشته باشد .

کرمی با بیا این که طرح تفصیلی تهران در محیط جی آی اس تهیه شده افزود : از ۶۸۰ کیلومتر مربع مساحت که در طرح تفصیلی تهران قرار دارد ۱۸۵ کیلومتر مربع آن پهنه کار و فعالیت است که این فرصتی جدی برای تهران است تا بخش عمده ای شهر از حالت مسکونی خارج شود .

او تصریح کرد : پیش از این ، بخشی از این کار به طور غیر رسمی صورت گرفته بود اما امیدواریم تا با اجرای طرح تفصیلی این اقدام به طور رسمی و قانونی به اجرا برسد .

کرمی با بیان این که این طرح در دی ماه به کمیسیون ماده ۵ ارائه و تصویب خواهد شد ابراز امیدواری کرد تا طرح تفصیلی جدید شهر تهران از ابتدای سال آینده اجرا شود .

قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری با اشاره به مشکلات شهروندان در این حوزه اظهار کرد : به دلیل اینکه هم اکنون شهرسازی دارای تنوع کاری و مرحله گذار به دلیل تصویب طرح تفصیلی جدید شهر است ، قسمتی از مشکلات شهروندان به دلیل بخشی از ضوابط و مقررات شهرداری است و بخشی دیگر به علت اختلافاتی است که میان شهروندانی ایجاد می شود که در همسایگی هم قرار دارند و مشکل هرکدام باید با طی روند مخصوصی به خود برطرف شود اما شهروندان خواهان آن هستند که این روند سرعت بیشتری گیرد .

بر اساس این گزارش در نشست امروز مدیران معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با شهروندان ، بیش از ۵۰ شهروند به طور حضوری و تلفنی مشکلات خود را مطرح کردند .

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها