بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۵۲ تقاطع در مشهد زیباسازی می شود

کد خبر: 21286
پنجشنبه 17 آذر 1390 ساعت 7:27
نمایش: 16

http://www.bananews.ir/مدیر طراحی و بهسازی محیط شهری شهرداری مشهد از زیباسازی ۵۲ تقاطع سطح شهر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین برلیانی با اشاره به تشکیل کارگروه زیباسازی شهر اظهار کرد: برای رسیدن به راهکارهای مناسب در طراحی و ساماندهی تقاطع‌ها، یکی از اساسی‌ ترین موضوعاتی که باید در نظر گرفت توجه به ماهیت، مفهوم و شناخت پدیده ای آنهاست.

وی با بیان اینکه طراحی تقاطع‌های مشهد به عنوان نخستین پروژه زیباسازی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است، اظهار داشت: با اولویت سنجی و بررسی درخواست کارگروه زیباسازی، ۹ مشاور زیباسازی به مدت ۹۰ روز کاری، به طراحی ۵۲ تقاطع‌ در مناطق ۱۳ گانه پرداخته‌اند.

برلیانی با ابراز رضایت از توجه مردم نسبت به محیط و فضاهای شهری، ادامه داد: شهرداری به تنهایی نمی تواند بر همه مشکلات فائق آید و در این راه نیازمند مشارکت عموم شهروندان به منظور سامان بخشی و ارتقاء کیفیت محیطی عرصه های عمومی و خصوصی شهر است.

وی با تاکید بر حضور کارشناس سازمان ترافیک در جلسات تایید طرح، افزود: برای از بین بردن موازی کاری تقاطع‌هایی که دارای طرح‌های ترافیکی و اصلاح هندسی بودند، با هماهنگی سازمان ترافیک اجرای طراحی و بازسازی آنها در برنامه‌ های آتی قرار گرفت.

مشاور عالی معاونت شهرسازی و معماری نقش تقاطع‌ها را در شبکه ترافیک شهری مهم ارزیابی کرد و گفت: تقاطع‌های یک شبکه ترافیکی بخش عمده ای از تصادفها را به خود اختصاص می دهد که در طرح‌های جدید ایمنی عبور عابران پیاده، مسافت دید رانندگان در تقاطع ها، نصب سیستم روشنایی مناسب و فاصله بین تقاطع ها در نظر گرفته شده است.

وی هویت کالبدی را به عنوان بخشی از هویت شهر مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای شناخت ابعاد مختلف شهر مشهد کار زیادی انجام نشده است که این موضوع به طور گسترده برای پیشرفت و رشد سیما و منظر شهری، در مدیریت طراحی و بهسازی محیط شهری در حال ارزیابی و پیگیری است.

برلیانی اضافه کرد: از مهمترین امور در زیباسازی شهری خلاقیت است که در نماهای شهری فرصتی برای آن در نظر گرفته نشده است و تنها به الگوبرداری‌ از منابعی که با شرایط بومی کشور ما همخوانی ندارد، توجه شده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها