بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 28، مرداد، 1397 | Sunday، 19 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نصب نماد جدید در میدان انقلاب/ گنبد میدان انقلاب سازه‌ای موقت بود

کد خبر: 21603
چهارشنبه 23 آذر 1390 ساعت 8:26
نمایش: 48

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با بیان اینکه گنبد میدان انقلاب سازه‌ای موقت بوده و از یکسال و نیم سال قبل فراخوان طراحی نماد جدید برای این میدان مهم شهر داده شده بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد جواد شوشتری با بیان این که گنبد میدان انقلاب سازه موقت بوده است که احداث آن هزینه بسیار کمی برده است و ما از ۱/۵ سال پیش فراخوانی برای ارایه طرح جدید نماد میدان انقلاب را اعلام کردیم گفت: طی ۲ بار فراخوان طرح در خور و مناسبی ارایه نشد اما در نهایت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی چند طرح را برای ایجاد نماد جدید میدان انقلاب ارایه داد که یکی از این طرح ها مورد تایید قرار گرفته و کلیات این طرح تصویب شده است.

وی تصریح کرد : در فاز نخست اجرای این طرح، ابتدا باید تراشه ای از گنبد برداشته شود و به قسمت بتنی گنبد برسیم تا به دلیل خالی بود فضای زیر گنبد هنگام نصب نماد جدید دچار مشکل نشویم و سازه با حجم سبک تری اجرا شود.

شوشتری گفت : امکان نصب مجسمه قبلی میدان انقلاب وجود نداشت ، زیرا فضای وسط میدان و زیر گنبد خالی است ، به همین دلیل در ۲۲ بهمن ماه سال گذشته این نماد در ضلع غربی میدان انقلاب نصب شد و بخش هایی از عملیات نصب طرح جدید نماد میدان انقلاب که به صورت نقش برجسته است تا پایان سال محقق خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران داد: نماد جدید میدان انقلاب اسلامی اشاره به نقش و فعالیت اقشار مختلف مانند روحانیون، ارتشی ها، عشایر، زنان و... در پیروزی انقلاب دارد و می تواند یاد و خاطره آن ایام را زنده نگاه دارد.

صبح امروز بخشی از نماد سازه میدان انقلاب که برخی معتقد بودند منقوش به نماد صهیونیستی است توسط کارگران شهرداری تخریب شده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها