بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تلفیق فضای دهکده ای و پیستهای اسکی/ اسکی بر روی بام ساختمان

کد خبر: 21926
سه شنبه 29 آذر 1390 ساعت 9:23
نمایش: 13

http://www.bananews.ir/شرکتی دانمارکی طرح جدید خود را برای ساخت و توسعه پناهگاهی در "لاپلند" ارائه کرده است، دهکده ای کوچک که "کوتالاکی" نام داشته و بر حاشیه کوهستان بنا خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بر اساس طرح ارائه شده توسط شرکت Big Architect، این دهکده پناهگاهی ترکیبی خواهد بود که ساختمانهای دهکده را با پیستهای اسکی تلفیق خواهد کرد.

در این طرح، قله های دست سازی ارائه شده که اسکی بازان می توانند به سادگی به سراشیبی های آنها دسترسی پیدا کرده و مسیر دلخواه خود را انتخاب کنند. ایجاد این قله ها و زمینهایی که به واسطه بالا رفتن قله ها ایجاد می شوند، فضای کافی را برای ایجاد مکانهایی در پایه قله فراهم می آورد و از این رو معماران در نظر دارند دهکده ای خوشه ای و میدانی مرکزی را در این فضا ایجاد کنند.

این طرح شامل ساختمانی چهار بخشی و مدور است که ساکنان آن منظره ای ۳۶۰ درجه از اطراف را در برابر دیدگانشان خواهند داشت. همچنین بر روی سقف این ساختمان پیستهای اسکی بنا خواهد شد که ساکنان می توانند از طریق آسانسورهایی به آنها دسترسی پیدا کنند.

این سازه از چهار قله برخوردار خواهد بود که ارتفاع دو قله از دو قله دیگر کمتر است و به اسکی بازان امکان می دهد از طریق پیستهای موجود بر روی سقفها خود را به بخشهای پایینی ساختمانها برسانند. چهار ساختمان به گونه ای ساخته خواهند شد که به دور میدان اصلی دیواری تشکیل داده و آن را از وزش بادهای سرد مصون دارند. همچنین در فصلهای گرم پیستهای اسکی موجود بر روی بام این ساختمانها به باغهایی سرسبز تبدیل خواهند شد.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها