بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اوضاع خرید و اجاره واحدهای مسکونی ۷۰ متری

کد خبر: 2397
سه شنبه 14 دی 1389 ساعت 7:9
نمایش: 17

www.BanaNews.irواحدهای مسکونی ۷۰ متری که در بازار مسکن به عنوان واحدهایی با متراژ متوسط محسوب می‌شوند و اغلب مورد توجه متقاضیانی قرار می‌گیرند که زوج هستند و با کمترین میزان بودجه قصد خرید یا اجاره واحد نسبتا بزرگی را دارند یا از سوی دیگر به دلیل اینکه نقشه ساخت اکثر واحدهای ۷۰ متری از ۲ اتاق خواب برخوردار است، بیشتر مورد پسند خانواده‌های کم جمعیت با سرمایه اندک برای خرید واقع می‌شود.

در حال حاضر طبق گفته بنگاهداران املاک واحدهای مسکونی ۷۰ تا ۸۰ متری بیشتر در مناطق غربی، شرقی و مرکزی تهران ساخت و ساز می‌شود چراکه درخواست برای خرید یا اجاره چنین واحدهایی در این دسته از مناطق بیش از منطقه‌های جنوب و شمال تهران است.

ستون امروز نبض بازار قیمت فروش و همچنین نرخ اجاره واحدهای مسکونی ۷۰ متر مربعی را در محله‌های مختلف تهران مورد بررسی قرار داده که بدین شرح است:

در خیابان سیدخندان رهن یک واحد ۷۰ متری ۲ خوابه با پارکینگ و انباری، ۴۵ میلیون تومان از سوی مالک تعیین شده است. همچنین یک واحد مسکونی ۷۰ متری واقع در منطقه آیت‌الله کاشانی با کلیه امکانات با شرایط ۲۵ میلیون تومان رهن کامل به بازار اجاره عرضه شده است.

در همین حال در شرق تهران در منطقه تهرانپارس اجاره یک واحد مسکونی ۷۰ متری، ۲۲ میلیون تومان ودیعه به همراه ۱۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه اعلام شده است.

از طرف دیگر ۳۶ میلیون تومان مبلغ رهن کامل واحدی با متراژ ۷۰ متر مربع در خیابان ظفر است که واحد مذکور از تمام امکانات نیز برخوردار است.

هم‌اکنون نرخ اجاره واحدی ۷۰ متری در ولیعصر حوالی خیابان زرتشت با تمام امکانات، ۲۵ میلیون تومان ودیعه و ۳۳۰ هزار تومان اجاره ماهانه است که رهن کامل این واحد ۳۶ میلیون تومان محاسبه می‌شود. هم‌اکنون قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز مسکونی در مناطق مختلف تهران طبق فایل‌های موجود در بنگاه‌های املاک این چنین است:

قیمت فروش هر متر مربع یک واحد ۷۰ متری واقع در خیابان سهروردی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پیشنهاد شده است که این واحد از امکانات پارکینگ، انباری، بالکن و آسانسور بهره‌مند است. در منطقه نارمک یک آپارتمان ۵ طبقه ای با ۲۰ واحد مسکونی ۷۰ متری که متقاضی بر حسب سلیقه می‌تواند واحد دلخواه خود را انتخاب کند، قیمت هر متر مربع واحدهای عرضه شده یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مشخص شده است.

همچنین مالکی واحد ۷۰ متری نوساز خود را در محدوده تهران نو با قیمت متری یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به بازار خرید و فروش تحویل داده است.

 

دنیای اقتصاد

نظرات کاربران

برچسب‌ها