پنجشنبه، 2، خرداد، 1398 | Thursday، 23 May، 2019

انعقاد تفاهم نامه همکاری خدمات الکترونیکی صدور پروانه اشتغال به کار مهندسان استان قم

کد خبر: 101103
دوشنبه 17 دی 1397 ساعت 9:0
نمایش: 82

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، تفاهم نامه همکاری خدمات الکترونیک صدور و تمدید پروانه اشتغال به کار مهندسان ساختمان استان قم برای اولین بار در کشور امضاء شد ...

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری اظهار داشت: در راستای اهداف دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع و به منظور بهبود فرآیند صدور پروانه اشتغال مهندسی و برون رفت از موازی کاری، تسریع و تسهیل در صدور پروانه اشتغال مهندسی حقیقی و حقوقی و کمک به جلوگیری از جعل و تخلفات احتمالی تفاهم نامه خدمات الکترونیک صدور و تمدید پروانه اشتغال به کار مهندسان ساختمان ما بین دو اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم امضا شد.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه همکاری دو جانبه در زمینه تولید و راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی صدور، تمدید، اصلاح و ارتقای پروانه اشتغال مهندسی برای استفاده اعضای سازمان نظام مهندسی استان راه اندازی می شود.

صبوری با بیان این که هدف از اجرای این طرح، تسریع در روند صدور و ارائه پروانه اشتغال مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان است، تصریح کرد: جلوگیری از جعل هرگونه اسناد و تخلفات احتمالی آن، کاهش سفرهای درون شهری مهندسان، بهبود فرآیند های و امکان تمرکز و نظارت بیشتر بر خدمات و افزایش سرعت رسیدگی به پروژه های در حال ساخت، کاهش هزینه های پرسنلی و سایر هزینه ها با استفاده از حذف برخی از فرآیند های دستی و غیره از دیگر اهداف راه اندازی این نرم افزار است.

وی مدت زمان اجرای آزمایشی این سامانه را از ابتدای دی ماه به مدت شش ماه اعلام کرد و گفت: براساس این تفاهم نامه از اول دی ماه تا پایان سال جاری زمان آماده سازی بسترها و زیرساخت های مورد نیاز نرم افزار و از ابتدای سال ۹۸ به مدت سه ماه زمان صدور آزمایشی پروانه اشتغال به کار متقاضیان به صورت الکترونیکی و دستی به صورت همزمان خواهد بود.

صبوری اظهار کرد: : مفاد تفاهم نامه به صورت مشترک توسط اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اجرایی می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان با بیان این که  نظارت بر حسن انجام کار برعهده این اداره کل خواهد بود، تصریح نمود: در صورت نیاز به اصلاح فرآیندها، پس از بحث و بررسی در جلسه کارگروه توسعه مدیریت، بازبینی و بازنگری لازم صورت خواهد پذیرفت.

لینک اصل محتوا در اداره کل راه و شهرسازی استان قم

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی