چهارشنبه، 26، تیر، 1398 | Wednesday، 17 July، 2019

سمینار آموزشی مدیریت استرس(۲) در شرکت آب منطقه ای زنجان برگزارشد.

کد خبر: 118955
دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 13:29
نمایش: 80

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان، سمینار آموزشی مدیریت استرس (۲) با حضور مدیران و کارکنان شرکت آب منطقه ای زنجان در سالن اجتماعات خلیج فارس این شرکت برگزارشد.

دکتر چراغی،استاد دانشگاه زنجان در این سمینار آموزشی با اشاره به تعریف استرس گفت: استرس  شرایط یا احساسی  است که در آن، فرد  از لحاظ ادراکی  بر این باور است که  مجموع خواسته‌ها و انتظاراتی  که از او وجود دارد، فراتر از منابع، امکانات و توانمندی‌های در اختیار اوست.

چراغی اظهارکرد:این باور و انتظار منجر به مواجهه نادرست با استرس می شود که در محیط کار و حتی در برخورد با دوستان و آشنایان و حتی خانواده به نوعی خود را بروز می دهد.

وی افزود:هر شخصی در مواجهه با استرس با عواملی همچون؛ بدنی و جسمانی،رقابتها،ناکامی ها و محرومیت ها،باورها و عقاید،انتظارات و نگرشها،شخصیت،تعارض ها وفشارها روبرو است که می بایست با راهکارمناسب با این عوامل برخورد نماید.

این استاد دانشگاه به دو عنصر درونی و بیرونی برای کنترل استرس اشاره کرد وگفت: عوامل بیرونی ایجادکننده استرس عبارت از آلودگی هوا، سر و صدای محیط، رفتارهای ناهنجار دیگران، نقل و انتقالات، عدم امنیت ، کم بودن منابع و حمایت‌های شغلی و ...... می باشند که موجب استرس می‌شود.

این روانشناس افزود: همچنین روابط خانوادگی که نتواند آرامش و موفقیت مورد نیاز فرد را تامین کند به فشار روانی منجر می‌شود.

دکتر چراغی به عوامل درونی ایجادکننده استرس نیز اشاره کرد وافزود: ژنتیک، تنش‌های پیشین فرد، بالا بودن فشار خون، آماده نبودن بدن برای مقابله با استرس، وجود افکار زیاد به واسطه مسائل مختلف و درگیری‌های ذهنی موجب استرس می‌شود.

سپس وی به بیان اثرات جسمانی و روانی استرس،راهکارهای مواجهه با استرس ارتباط با فرزند نوجوان،طرق کاهش استرس های زندگی خانوادگی پرداخت و در پایان به سوالات حاضرین با ذکر مثالهای عینی پاسخ داد.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای زنجان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی