شنبه، 29، تیر، 1398 | Saturday، 20 July، 2019

پیام تسلیت وحید زمانی حموله نایب رئیس شورای شهر مسجدسلیمان‌ به مناسبت ایام محرم

کد خبر: 91716
پنجشنبه 22 شهریور 1397 ساعت 11:0
نمایش: 122

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان‌، وحید زمانی حموله نایب رئیس شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم، در پیامی شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) را تسلیت گفتند، که متن آن در ادامه به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِاللّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنآئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَلا جَعَلَهُ اللّهُ اخِرَالْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

امام حسین(ع) را بعنوان کشتی نجات آدمیان معرفی کردند و توسل و پناه بردن به این شخصیت بزرگ مطمئنا سعادت دنیوی و اخروی را برای هر فردی به ارمغان می آورد.

با فرا رسیدن به ایام حزن انگیز محرم، تدبر و تفکر در باب چرایی و چگونگی وقوع این حادثه بزرگ و تاثیر آن بر تحولات جهان، میتواند انسان را از چاه جهالت نجات دهد و دریای عظیمی از معارف را به روی انسان بگشاید.

ظلم ناپذیری و مقاومت در برابر جور بعنوان یکی از اصلی ترین درس های عاشورا همیشه مطرح بوده است و ایستادگی امروز ملت ایران در برابر همه دول استکباری ریشه در همین تفکر دارد.

عاشورا درس صبر، مقاومت و پایداری، ایثار،فداکاری، شجاعت و خدامحوری به جای انسان محوری میدهد و همچنین فریاد بلند انسان های مظلوم در برابر ظالمین و متجاوزین است.

ضمن تسلیت این ایام حزن انگیز اما بصیرت بخش،امیدوارم همه شهروندان عزیز مسجدسلیمانی از این ایام بهره کافی و وافی را ببرند و توجه خاصه حضرت سیدالشهدا متوجه همه عزیزان شود.

لینک اصل محتوا در شهرداری مسجد سلیمان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی