بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، 20، آذر، 1397 | Tuesday، 11 December، 2018

آمادگی شهرداری مشهد برای حمایت از کودکان و جوانان کم‌توان ذهنی

کد خبر: 92902
دوشنبه 2 مهر 1397 ساعت 11:0
نمایش: 41

آمادگی شهرداری مشهد برای حمایت از کودکان و جوانان کم‌توان ذهنی

مشاور شهردار مشهد در امور معلولان از آمادگی شهرداری مشهد برای حمایت از کودکان و جوانان کم‌توان ذهنی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرشته تنهایی در بازدید از انجمن حامیان کودکان و جوانان کم توان ذهنی مشهد گفت: شهرداری مشهد آمادگی لازم برای حمایت از این افراد به منظور استفاده برابر از فرصت‌های زندگی خصوصا فرصتهای اشتغال دارد.
وی افزود: تاکنون شهرداری مشهد در غرفه‌های مناسبتی میزبان این انجمن برای معرفی توانمندی‌های حرفه‌ایی این گروه از دختران و پسران کم توان ذهنی بوده است.
مشاور شهردار مشهد در امور معلولان گفت: با حمایت سمن‌ها و مراکز توانبخشی افراد کم‌توان ذهنی می‌توان با توجه به میزان و شدت معلولیت علاوه بر اشتغال بکار و ارتقاء سطح زندگی خانوادگی، تعامل و مشارکت آنان را در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی فراهم ساخت.
تنهایی با بیان اینکه توانمندی‌های حرفه‌ایی این گروه از افراد را نباید نادیده گرفت، ادامه داد: در همین راستا شهرداری مشهد برای سفارش و آماده‌سازی و دوخت پرده و پرچم‌های مناسبتی مورد نیاز شهرداری و دیگر تولیدات کارگاه تولیدی از ظرفیت‌های انجمن حامیان افراد کم توان ذهنی استفاده خواهد کرد.
گفتنی است انجمن حامیان کودکان و جوانان کم توان ذهنی مشهد در راستای توانبخشی اجتماعی و حرفه‌ایی دختران و پسران کم توان ذهنی فعالیت می‌نماید که علاه بر توانبخشی حرفه‌ای، آموزش و اشتغال افراد کم توان ذهنی که از هنرستان افراد کم‌توان ذهنی دیپلم حرفه‌ای دریافت کرده‌اند نیز در این انجمن پیگیری می‌شود.

لینک اصل محتوا در شهرداری مشهد

نظرات کاربران