افتتاح گلخانه آموزشی ویژه کودکان در تربت حیدریه

صبح امروز با حضور معاونت استاندار و فرماندار شهرستان ، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار ، معاونت خدمات شهری و رئیس اداره پارکها و فضای سبز شهرداری گلخانه آموزشی ویژه کودکان در پارک پیشکوه افتتاح شد .


رئیس اداره پارکها و فضای سبز شهرداری تربت حیدریه در این خصوص گفت : گلخانه کودک در جوار مدرسه طبیعت در زمینی به مساحت هزار و ۱۰۰ مترمربع و هزینه ۳۰۰ میلیون ریال توسط شهرداری تربت حیدریه دایر شده است.
سارا امینیان هدف از ایجاد این گلخانه را فرهنگ سازی و ایجاد علاقه در بین کودکان نسبت به طبیعت و محیط زیست عنوان و بیان کرد: سال ۱۳۹۴ نیز مدرسه طبیعت و بوستان بانوان به عنوان دومین شهر خراسان رضوی در منطقه پیشکوه تربت حیدریه ایجاد شد که مورد استقبال مراکز پیش بستانی و مدارس این شهرستان واقع شده است.
وی همچنین سرانه فضای سبز را در شهر تربت حیدریه ۸.۵ مترمربع عنوان و بیان کرد: اکنون شهرداری تربت حیدریه دارای دو بوستان جنگلی، شش بوستان ناحیه ای و ۲۵ بوستان محلی است.
مسئول فضای سبز شهرداری تربت حیدریه سطح زیر کشت درختان را نیز در این شهر با احتساب منطقه شهرک ولیعصر ۲۱۰ هزار و ۷۴۰ مترمربع اعلام و بیان کرد: این رقم بدون احتساب درختان منطقه جنگلی پیشکوه و بهشت جواد است.
وی ادامه داد: پرورش درختان مثمر نیز در سطح دو هزار و ۲۰۰ مترمربع در مرکز تولید بوستان پیشکوه و بوستان ثامن صورت می گیرد. ۶۰۰ مترمربع گیاهان دارویی نیز به صورت آزمایشی در مرکز تولید بوستان ثامن کاشته شده است. آذر ماه پارسال هم در وسعت هزار و ۶۱۱ مترمربع زمین بذر انواع درختان از جمله صنوبر، اقاقیا، توت، زیتون تلخ و ارغوان کاشته شد.
او گفت: با توجه به اینکه فرهنگ سازی در راستای حفظ فضای سبز شهری باید از کودکان شروع شود 'طرح همیار فضای سبز' برای دانش آموزان مقطع ابتدایی با همکاری آموزش و پرورش و محیط زیست تربت حیدریه در دست اقدام است.
وی افزود: احداث بوستانهای محلی نیز در تربت حیدریه در دستور کار است که از مهمترین آنها می توان به فضاسازی آرامستانهای متروکه محلی به بوستان محله با مشارکت اهالی اشاره کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تربت حیدریه

    منبع خبر

    شهرداری تربت حیدریه

    شهرداری تربت حیدریه یک شهرداری در شهر تربت حیدریه می باشد

      نظرات