شهردار خوی در نشست مشترک با فعالین فرهنگی اجتماعی خوی : شمس تبریزی برند اصلی خوی برای توسعه است

شهردار خوی در نشست مشترک با فعالین فرهنگی اجتماعی خوی : شمس تبریزی برند اصلی خوی برای توسعه است

شهردار خوی در نشست مشترک با فعالین فرهنگی اجتماعی خوی : شمس تبریزی برند اصلی خوی برای توسعه است

شهردار خوی در دیدار و گفتگو با فعالین فرهنگی و اجتماعی شهرخوی با اشاره به اهمیت توجه به ظرفیت های تاریخی این شهر اظهار داشت: شهرهای مختلف تاریخی دارای برند ویژه ای جهت معرفی در سطح ملی و فراملی هستند و طبیعتا این برندها جایگاه خاضی در جذب گردشگر و توسعه صنعت توریسم این شهرها دارند.

محرم اکبرزاده افزود: با توجه به تعدد آثار تاریخی، پیشینه فرهنگی غنی شهر خوی می بایست تمام توجه خود و چشم انداز توسعه شهری را برای معرفی این ظرفیت های ارزشمند و بر مبنای احیای ماهیت های تاریخی خوی تدوین کنیم.

وی افزود: طی سالهای اخیر رویکرد شهرداری به سمت و سوی اجرای پروژه های کلان و تاثیرگذار در حوزه گردشگری تغییر یافته و در کنار اجرای پروژه های فاخری این حوزه همچون چون اجرای باغ پوریای ولی، ساماندهی و اجرای محوطه سازی شمس، بازسازی و بهینه سازی محوطه آثار تاریخی و تلاش در جهت بازگرداندن این آثار به زندگی روزمره مردم و کمک به احیای هویت تاریخی این آثار نیز در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار خوی افزود: بر همین اساس و با توجه به لزوم احیای آثار تاریخی برای حفظ این میراث ارزشمند،  بزودی محوطه سازی کلیسای سورپ سرکیس نیز با توجه به طراحی ها یصورت گرفته آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه شمس تبریزی در توسعه فرهنگی خوی تاکید کرد: آرامگاه شمس و وجود این شخصیت ارزنده در خوی برند اصلی شهر  و مهمترین ظرفیت برای توسعه فرهنگی است.

اکبرزاده تصریح کرد: توسعه اقتصادی شهر بر پایه صنعت توریسم و گردشگری از مهمترین دیدگاه ها و مبانی راهبردی است که بر اساس این نگاه جامع، تمام تلاش شهرداری برای ایفای نقش اصلی در امور مربوط به آرامگاه شمس بر اساس نگاه جامعی صورت گرفته و ثبت ملی و جهانی این آرامگاه قطعا تاثیرات بسیار چشمگیری در گردشگری منطقه ایجاد خواهد کرد.

شهردار خوی گفت: درکنار احیای آثار تاریخی موجود، تعریف و اجرای پروژه های جدید جاذب گردشگر از مسایل کلان مدیریت شهری بوده و در زیباسازی شهری نیز به موضوع هویت بخشی به فضای شهر بر اساس پیشینه تاریخی توجه ویزه ای صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین پروژه های جاذب گردشگر و فضای شهری جدید اجرای کمربندی ضلع غربی شهر و طراحی آن با توجه به ویژگیهای جغرافیایی و ارائه طرح های مناسب برای استفاده خانواده ها و مسافرین در کنار این پروژه عمرانی است و مسیرهای دسترسی به تپه شهدای مطهر گمنام که خود این پروژه نیز بعنوان پروژه معنوی بسیار ارزشمند مورد استقبال خانواده ها قرار گرفته از یک سو و دسترسی به باغ تاریخی دلگشا که احیا و احداث این باغ نیز در دست اجراست در این منطقه مسیر گردشگری، رفاهی و تفریحی ویژه ای را رقم خواهد زد.

اکبرزاده گفت: مهمترین وظیفه و رسالت اصلی شهرداری ایجاد فضای شهری آرام و مناسب برای شهروندان بوده و امروز این رویکرد با اهمیت دادن به مسایل فرهنگی،گردشگری و عمرانی در کنار یکدیگر شکل گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری خوی

  منبع خبر

  شهرداری خوی

  شهرداری خوی

  شهرداری خوی یک شهرداری در شهر خوى می باشد

   نظرات