آموزش تفکیک پسماند از مبدا در مدارس منطقه ۳

آموزش تفکیک پسماند از مبدا در مدارس منطقه ۳

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: به منظور آموزش تفکیک پسماند از مبدا ۳۹۰ مخزن کارتن‌پلاست ویژه پسماند خشک در مدارس توزیع می‌شود.

حسین کارگر اظهارکرد: پژوهش‌ها نشان می‌دهد در همان سال‌های نخست زندگی یعنی دوران کودکی، آموزش تبدیل به عادت و ماندگار می‌شود؛ در نتیجه همزمان برای ایجاد عادت‌های مطلوب و آموزش مهارت‌های اولیه کودک، باید به نحو شایسته، منطقی، دور از اجبار با روش‌های مختلف و تاثیرگذاری بالا فرهنگ سازی لازم انجام شود.

وی افزود: در این راستا واحد آموزش اداره خدمات شهری منطقه با حضور در مدارس برای فرهنگ‌سازی "تفکیک از مبدا پسماند "گام‌های مثبتی برداشته است که شامل اقداماتی در قالب برنامه های متنوع آموزشی، نمایشی، برپایی نمایشگاه، نقاشی، نحوه ساخت کاردستی با پسماندهای قابل بازیافت است.

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان به قرار گرفتن قسمت عمده‌ای از مدارس ناحیه دو آموزش و پرورش در محدوده منطقه سه اشاره و تصریح کرد: با همکاری  ناحیه دو آموزش و پرورش با مدیریت شهری، ۳۹۰ مخزن کارتن پلاست ویژه پسماند خشک در اختیار ۲۵ مدرسه از این ناحیه قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح و گسترش مبانی آموزشی در مدارس، آموزش "تفکیک از مبدا پسماند "در شهر ارتقا یافته، مشکلات در رابطه با پسماند رفع می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات