اکران ۴۵۰ تابلوی کمپین "لبخند شهر" در فضاهای تبلیغاتی مشهد

اکران ۴۵۰ تابلوی کمپین "لبخند شهر" در فضاهای تبلیغاتی مشهد

اکران ۴۵۰ تابلوی کمپین "لبخند شهر" در فضاهای تبلیغاتی مشهد

مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد از اکران ۴۵۰ تابلوی کمپین "لبخند شهر" در تمامی فضاهای تبلیغاتی مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا اسماعیل زاده با بیان این مطلب، اظهار کرد: از امروز سه شنبه هجدهم دی ماه تابلوهای طرح لبخند با هدف گسترش فرهنگ لبخند زدن در بین شهروندان در تمامی فضاهای تبلیغاتی شهر مشهد به صورت گسترده اکران شده و چهره‌های خندان مردان، زنان و کودکان شاد را به تصویر کشیده است.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین تابلوی "طرح لبخند" در عرصه میدان شهدا اکران شده، بیان کرد: این تابلو به متراژ ۶۰۰۰ مترمربع حاوی ۸ پیام با عنوان "لبخند شهر" در معرض دید شهروندان قرار گرفته است.
مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد ادامه داد: سایر تابلوها نیز در تمام مناطق ۱۳گانه شهر جانمایی شده و به مدت ۱۰روز به روی مردم شهر لبخند می‌زنند. ضمن اینکه این تابلوها با ۸ پیام و ۲۵ طرح متفاوت آذین‌بندی شده است.
اسماعیل‌زاده ایجاد فضای متفاوت روحی و ترویج فرهنگ مهربانی بین مردم را از دیگر اهداف اکران این تابلوها برشمرد و افزود: ممکن است افراد جامعه با مشکلات متعددی در طول روز مواجه باشند. از این رو با اکران تابلوهای طرح لبخند تلاش شده لبخند زدن را حتی برای لحظه‌ای به شهروندان یادآور شویم. بدین ترتیب کمی از تنش‌های روانی زندگی در محیط های شهری کاسته می شود.
وی با اشاره به عناوین بکارگرفته شده در این تابلوها، توضیح داد: این عناوین شامل جملاتی از قبیل "به لبخند تو شهر زیبا می شود"، "بخند که شهر به لبخند تو زنده است"، "لبخند که می‌زنی بهار می‌شو"، "لبخند طرح مهربانی در بوم زندگی"، "افق دریائی از نور است و لبخند"، "لبخند تو آیین دعای همه ما"، "لبی پر زخنده دلی پر امید" و "من به لبخند تو مشتاق که نه محتاجم" می‌باشد.
مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد به آمار بالای خشونت در جامعه اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد برای این موضوع چاره‌اندیشی شود و با اقداماتی از این قبیل از گسترش پدیده خشونت در بین شهروندان جلوگیری گردد.
اسماعیل‌زاده خاطرنشان کرد: اکران تابلوهای طرح لبخند از امروز آغاز شده و دریافت بازخوردهای آن زمانبر است. اما مهم آن است که کارشناسان مباحث اجتماعی در زمینه اثربخشی بیشتر طرح‌هایی از این دست وارد عمل شوند و نظرات خود را مطرح کنند.
وی گفت: منتظر دریافت بازخورد اکران تابلوهای طرح لبخند از سوی شهروندان هستیم تا میزان موفقیت اکران این تابلوها را از نگاه شهروندان بسنجیم.
گفتنی است کمپین لبخند شهر متعلق به شهرداری مشهد با مشارکت موسسه فرهنگی شهرآرا است و تلاش می‌شود سطح نوینی از زندگی را به شهروندان مشهدی ارائه دهد. طرح‌هایی که با تصاویر آرامش بخش همراه با پیام‌های لبخند، واژه مهربانی را جلوه‌گری می‌کند و تا حدوی از غدغه های روزمره آنها می‌کاهد.
نجمه کیشی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات