والدین از سرویس مدارس تحت نظارت سازمان تاکسیرانی برای فرزندانشان استفاده کنند

والدین از سرویس مدارس تحت نظارت سازمان تاکسیرانی برای فرزندانشان استفاده کنند

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان افزود: به منظور بررسی عملکرد خودروهای سرویس دانش آموزی، بازدید سرزده از مدارس سطح شهر در دستور کار قرار گرفت و مدارک و مجوزات سرویس های این مدرسه، نحوه عقد قرارداد، نحوه سرویس دهی و همچنین تعامل مدیر مدرسه با خودروهای سرویس دانش آموزی مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید، هزار و ۳۵۰ خودروی سرویس مدارس که ۹۴۲ نفر آن ها آقایان و ۴۰۸ نفر آنان بانوان هستند، در قالب ۷۰۸ دستگاه تاکسی و ۶۴۲ دستگاه خودروی شخصی تحت نظارت سازمان تاکسیرانی، جا به جایی بیش از ۱۱ هزار دانش آموز را بر عهده دارند .

عرشیان اظهار کرد: در این بازرسی ها مواردی چون داشتن برچسب و آرم و علائم، مطابقت راننده با مجوز، مغایرت نداشتن پلاک خودرو با مجوز و تعداد سرنشینان سرویس مدرسه به دقت مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرد و در صورت بروز تخلف، مدارک خودروی متخلف ضبط می شود.

عرشیان تصریح کرد: طبق قانون، رانندگان سرویس مدارس باید دارای گواهی نامه پایه ۲ باشند و سوار کردن بیش از ۴ دانش آموز و ارائه خدمت به بیش از ۲ مدرسه برای رانندگان سرویس مدارس ممنوع است و رانندگان سرویس مدارس حتما باید برچسب سرویس مدارس را در شیشه جلو و عقب خودرو نصب نمایند.

وی  بیان کرد: برخی والدین به تصور این که در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنند، ترجیح می‌دهند خودشان سرویس مدرسه فرزندشان را انتخاب کنند، غافل از این که با این کار تا چه اندازه شرایط را برای وقوع اتفاقات و حوادث ناخوشایند فراهم می‌کنند.

به گفته پلیس، بسیاری از حوادث تلخ از تصادفات و سوانح رانندگی گرفته تا برخی مشکلات گزارش شده مربوط به سرویس‌های مدارسی بوده که خانواده‌ها به طور مستقل سرویس انتخاب کرده‌اند.

عرشیان در خاتمه اظهار داشت: از خانواده­ ها خواهشمندیم برای پیشگیری از هر گونه حوادث ناخوشایند، از انتخاب سرویس مدارس به صورت مستقیم خودداری و از سرویس مدارسی که تحت نظارت سازمان تاکسیرانی است، استفاده کنند.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات