یک میلیارد تن نمک در ارومیه ذخیره شده است

یک میلیارد تن نمک در ارومیه ذخیره شده است

www.BanaNews.irقائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست گفت :باید به تلاشها در زمینه مهار گرد و غبار شتاب بیشتری داد چرا که چون باعث اختلال در زندگی مردم شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر علی محمد شاعری، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم تودیع و معارفه رییس سابق و جدید اداره کل محیط زیست ایلام افزود: محیط زیست زخمی عمیق برداشته است و باید تا قبل از اینکه غیرقابل جبران شود اقدامات لازم در این راستا انجام گیرد.

وی تصریح کرد :استان ایلام استانی کم آب است که تغییر اقلیم مهمترین دلیل آن است و عدم تصفیه فاضلاب شهری به این کم آبی دامن می زند و امید است با همکاری اداره کل محیط زیست استان و شرکت آب و فاضلاب این مشکل حل شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه همه تصمیمات محیطی باید پایش ، مدیریت و نظارت شود از دفع غیر بهداشتی ۸۰ درصد زباله های استان انتقاد کرد و گفت: این مشکل می‌تواند در آینده به بحران تبدیل شود.

شاعری در مورد پدیده خشک شدن دریاچه ارومیه هم هشدار داد و گفت : یک میلیارد تن نمک در این دریاچه ذخیره شده است واگر جلو این پدیده را نگیریم در آینده‌ای نه چندان دور شاهد پدیده ریزگردهای نمک در منطقه خواهیم بود.

 

 

    نظرات