حفاظت و صیانت از منابع آب یک وظیفه عمومی و ملی است

حفاظت و صیانت از منابع آب یک وظیفه عمومی و ملی است

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه: در سفر یک روزه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای به اتفاق معاون حفاظت و بهره برداری و تعدادی از مدیران و کارشناسان ذیربط به شهرستان کنگاور و دیدار با فرماندار این شهرستان بر توسعه اشتغال با استفاده از ظرفیتهای بخش آب و در بستر حفاظت از منابع آب تاکید شد.

در این جلسه که در محل فرمانداری کنگاور برگزار گردید درویشی ضمن تقدیر از دکتر خزائی برای حضور در جلسه  از آب به عنوان یک سرمایه ملی  یاد کرد و  حفاظت و صیانت از این منابع ارزشمند را یک وظیفه عمومی و ملی دانست. درویشی با اشاره به نقش آب و اهمیت آن در زندگی مردم اشتغال مبتنی بر آب را دو لبه عنوان کرد لبه ای که می تواند امنیت شغلی را به همراه بیاورد و بخشی که اگر با برنامه ریزی درست نباشد می تواند خطراتی جدی برای منابع آب را به همراه داشته باشد.  درویشی با اشاره به لزوم هماهنگی بیشتر و استفاده از نقش فرمانداران در جایگاه اجرائی استان، تشکیل جلسات تخصصی تر را عاملی برای نزدیکی فکری و عملیاتی دانست. وی با اشاره به تشکیل کارگروههای مشترک با حضور کارشناسان درون سازمانی و دستگاههای اجرایی از اراده جدی برای حل و فصل مشکلات و ساماندهی آنها خبر داد.

درویشی  ضمن اشاره به  سد آناهیتا و پیشرفت فیزیکی خوب آن، به ثمر نشستن اهداف سد را موجب بهره مندی مردم خوب شهرستان کنگاور  ذکر کرده و از سرگیری عملیات اجرایی آن را نماد بارزی از تعامل و همفکری سازنده دانست.  درویشی تعامل سازنده با نماینده دلسوز و پیگیر  مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی را مثالی بی دلیل از همراهی ها و همگرایی های انجام شده برای نیل به مطلوب ذکر کرد و از خدمات همه دلسوزان نظام برای تامین و تخصیص اعتبارات برای تکمیل طرحهای ناتمام تقدیر کرد. در ادامه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای از حضور فرمانداران در کنار مجموعه آب منطقه ای و همفکری های آنان استقبال کرد و اظهار داشت که با تشکیل جلسات تخصصی تر در حوزه آب این همفکری و مساعدت بیشتر و کاراتر خواهد شد.  درویشی در ادامه سخنان خود در خصوص وضعیت دشت های استان و حجم مخازن آب در سدهای در دست بهره برداری و نیز برداشتهای غیر مجاز توسط افراد سود جو مطالبی را  عنوان کرد. در ادامه دکتر خزائی فرماندار شهرستان کنگاور ضمن تقدیر و تشکر از حضور مدیریت عامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه و هیئت همراه و استقبال برای حضور در همه ابعاد مشارکت از جمله مشارکت فکری و همکاری بیشتر در خصوص وضعیت  سد آناهیتا مطالبی را عنوان کرد.  خزائی با اشاره به اینکه مردم مطالباتی دارند و باید به خواست به حق مردم توجه کرد. وی به بهره برداری رسیدن به موقع سد  آناهیتا را عاملی برای اشتغال بیشتر و رونق کشاورزی منطقه دانست که می تواند باعث افزایش کسب و کار و در نهایت جلوگیری از افزایش روند بیکاری در شهرستان باشد.  در پایان جلسه مدیریت عامل شرکت آب منطقه ای  به همراه دکتر خزائی و مجری طرح سد آناهیتا و هیئت همراه از محل سد آناهیتا بازدید و و مقرر شد با پیگیریهای مشترک بعدی در آینده ای نه چندان دور آبگیری سد تحقق یابد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات