توسعه زیرساختها و جذب نیروی انسانی متخصص، عمده ترین سرمایه گذاری یک سازمان است/ استفاده از فناوری های نوین برای ارتقاء سلامت اداری ضروری است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفری یکروزه به اصفهان، با مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان دیدار و درباره مسائل و مشکلات آنها گفت و گو کرد.
مسعود خشایی در این دیدار، ایجاد و توسعه زیرساختها را عمده ترین سرمایه گذاری در یک سازمان عنوان کرد و افزود: اگر سیستم و ساختار درست باشد کارها پیش می‌رود و وابسته به این نیست که چه کسی در جایگاه رئیس و مسئول نشسته باشد.
وی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان را از شرکتهای پیشرو و کم نظیر در این زمینه برشمرد و ادامه داد: استقرار GIS، تملک اراضی و سایر اقدامات در حوزه امور مشترکین و مالی که در این شرکت انجام شده بسیار خوب است و باید اقدامات در راستای توسعه زیرساختها پیگیری شود.
خشایی وجود نیروی انسانی متخصص را برای ارتقاء کیفیت خدمات و جلب رضایت مردم ضروری دانست و با اشاره به لزوم استفاده از مسیرهای قانونی مشخص شده برای جذب نیروی کارآمد اظهار داشت: یکی از هنرهای اساسی که مدیران شرکت‌ها باید داشته باشند جانشین پروری است. فردی که خدمتش در سیستمی به پایان رسیده و یا به هر نحوی مقرر شده که از آن سیستم خارج شود اگر میخواهد ارزیابی درستی از کیفیت عملکرد خود داشته باید ببیند چه تعداد نیروی موثر تربیت کرده و رشد داده است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در بخش دیگری از سخنان خود، تلاش برای افزایش درآمد و استفاده از ظرفیتهای بالقوه موجود را در این راستا بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود: به عنوان مثال در حوزه درآمدی امور مشترکین با توجه به تغییر فرهنگ در روستاها و افزایش جمعیت غیر ساکن و خوش نشین می توان تجدید نظر کرد.
وی در کنار توصیه به پیگیری برای افزایش درآمد، توجه ویژه به حفظ و ارتقاء سلامت اداری و پیشگیری از فساد مالی را ضروری دانست و اظهار داشت: یکی از افتخارات صنعت آب و فاضلاب کشور وجود کارکنان خدوم، سالم و پاک است ، اما باید با استفاده از فناوری‌های نوین و کنترل گلوگاهها نظارت‌ها را قوی کرد تا بروز مشکلی سبب تحت‌الشعاع قرار گرفتن خدمت رسانی ها نشود.
مسعود خشایی درخصوص برخی مشکلات مطرح شده در استفاده از اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت بدی‌های پیمانکاران، با بیان اینکه این مسائل در حوزه اختیارات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور است اظهار داشت: براساس شرایط فعلی اقتصاد کشور و محدودیت امکان پرداخت نقدی باید از این فرصت استفاده کنیم. اما پیگیری ها برای افزایش تخصیص اعتبارات به صورت نقدی نیز انجام شده است.
خشایی همچنین از افزایش اعتبارات کمک‌زیان در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: براساس خبرهای منتشر شده مبنی بر افزایش ضریب حقوق سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ سعی می‌کنیم با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از بروز مشکلات برای شرکت‌های آبفار، اعتبار کمک‌زیان افزایش بیشتری یابد.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید برنامه‌های ویژه‌ای را داشته باشیم ، نقش روابط عمومی‌ها در اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده را بسیار حایز اهمیت دانست و افزود: در این زمینه بازیدهای اقشار مختلف مردم مانند دانشجویان، مدارس، شورای اسلامی روستا از پروژه‌ها و تاسیسات بزرگ و مهم می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری از پخش اخبار در رسانه‌ها داشته باشد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان یک شرکت در شهر اصفهان می باشد

   نظرات