پیام تبریک شهردار به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار

پیام تبریک شهردار به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار


بسمه تعالی
پنجم جمادی الاولی سالروز ولادت باسعادت پرچمدار نهضت ابا عبدالله الحسین علیه السلام، حضرت زینب کبری سلام الله علیها بنام روز پرستار نامگذاری شده است. بزرگ پرستاری که پس از آن مصیبت بزرگ یک تنه بار سنگین پرچم پرافتخار ولایت را بر دوش گرفت و با صبر و بردباری و اقتدار و شهامتی که تاریخ نظیر آن را به خود ندیده توانست رسالت مهم پرستاری از نهضت عظیم و جاودان عاشورا و انتقال پیام آن به نسل‌ها و عصرهای بعدی را با موفقیت و سربلندی به سرانجام برساند. این روز هنگامه ای مغتنم برای ارج نهادن به خدمات، ایثار و مجاهدت‌های با ارزش قشر خدوم، قانع و نجیب پرستاران و ترویج ارزش‌های زینبی در جامعه به ویژه در میان پرستاران است.
بی تردید پرستاری از بیماران رسالت سنگین و ارزشمندی است که یک پرستار متعهد، زینبی وار و با صبر و حوصله و تحمل هر نوع ناملایمات آن را به دوش می‌کشد. انسان‌های شایسته که همپای جامعه شریف پزشکی هدفشان خدمت به مردم و و گذاشتن مرهمی بر دلهای مجروحان است. در تعالیم اسلامی، آن هنگام که پرستار برای یاری انسان نیازمندی تلاش می‌کند و برای جلب رضای پروردگار نیازهایش را بر آورده می‌کند، گویی زندگی را به او بخشیده و بدینوسیله، موجبات خرسندی پرودگار را فراهم کرده است و بی شک خدمت در چنین حرفه مقدسی، توفیق و سعادت بزرگ الهی است که همواره باید قدردان آن بود و به خود بالید.
ضمن تبریک میلاد با سعادت الگوی صبر و عشق و ایثار، حضرت زینب سلام الله علیها به محضر تمامی پرستاران پر تلاش، بدینوسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را از زحمات و تلاش‌های ارزنده این قشر شریف در شهرستان آذرشهر ، ابراز داشته، توفیق و ارتقاء روزافزون مقام و منزلت همه پرستاران زحمتکش را از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.
ایمانی - شهردار آذرشهر

لینک اصل خبر در سایت شهرداری آذرشهر

  منبع خبر

  شهرداری آذرشهر

  شهرداری آذرشهر

  شهرداری آذرشهر یک شهرداری در شهر آذر شهر می باشد

   نظرات