پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر انزلی برگزار شد

پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر انزلی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای شهر انزلی پنجاه و هشتمین جلسه عادی و علنی شورای شهر انزلی با حضور شهردار و اعضای شورای شهر امروز یکشنبه ۲۳ دی به صورت عادی و علنی در محل شورا برگزار شد.

امیر احمدی فرد در ابتدا با تبریک به مناسبت فرارسیدن خجسته میلاد باسعادت پرستار عاطفه ها زینب کبری و روز پرستار خدمت همه پرستاران، منادیان انسانیت و ایمان و تبریک ویژه به خانم نصیری عضو شورای شهر انزلی به مناسبت رونمایی از مستند فرزندشان، به مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه انزلی اشاره کرد و ضمن آرزوی موفقیت برای جناب سرهنگ اصحابی و جناب آقای سرهنگ صفاتی در پست های جدیدشان انتخاب یک بومی انزلیچی در یک کلانشهر را مایه مسرت و سرافرازی دانست.

رئیس شورای شهر انزلی با اعلام اینکه بحث احداث سد لاسک موضوع مهمی است که همگان میبایست نسبت به آن حساس باشند از برگزاری جلسه ای که کمیسیون عمران در این خصوص برگزار کرد تشکر کرد.
وی ادامه داد: بسیاری از کسانی که متولی امر محیط زیست هستند و اکنون در خصوص احداث سد لاسک روزه سکوت گرفتند با بنده تماس گرفتند و اذعان کردند که ساخت این سد خیانت به محیط زیست است که باید خدمت این دوستان عرض کنم که سکوت شماهم نوعی خیانت محسوب می شود.

احمدی فرد با اعلام اینکه هر دولتی در راس کار قرار گرفت شروع به تضعیف شوراها کرد گفت:  امروز شوارها شیران بی یال و کوپال هستند که فقط می توانند صدای مردم و در کنار مردم باشند و مشکلات را در قالب طرح و پیشنهاد به گوش مسئولین رده بالا برسانند.

امیر احمدی فرد رضایت مندی شهروندان و پرسنل شهرداری را دو مبحث مهم دانست و گفت: بابت عوارضی که از مردم می گیریم باید به مردم خدمات دهیم و این خدمات ما باید موجب رضایت مندی مردم باشد.
وی با اشاره به اینکه در خصوص رضایت مندی پرسنل نسبت به خیلی از شهرداری ها بهتر عمل کردیم گفت: در خصوص پرداخت حقوق پرسنل نسبت به دیگر شهرداری ها بهتر عمل کردیم نه اینکه ایده آل عمل کرده باشیم و این قابل قبول نیست اگر پرسنلی در روز تعطیل به کار گرفته می شود حق و حقوق آن بطور کامل پرداخت نگردد و از دکتر پورقربان می خواهم که این موضوع را پیگیری کند.

رئیس شورای شه انزلی در این جلسه اعلام کرد: برای اجرای پروژه های شهری با توجه با شرایط بد اقتصادی مقرر شد از بخش خصوصی استفاده کنیم و در سال گذشته شیوه نامه هیئت عالی سرمایه گذاری را تصویب کردیم اما همچنان در طی این یک سال شاهد بسته مهم سرمایه گذاری که فاز مطالعاتی آن اجرایی و عملیاتی شده باشد نبودیم که از دکتر پورقربان می خواهم که شهرداری در این زمینه فعالیت بهتری داشته باشد .

احمدی فرد گفت: مصوبه ای درخصوص المان میدان مرکزی داشتیم که می توانست جلوه خوبی به مرکز شهر دهد که بعد از اینکه بازآفرینی شهری جداره های میدان تعیین تکلیف شد این المان به فراخوان گذاشته شود اما با توجه به صحبت هایی که با دوستان داشتیم احتمال می دهیم بازآفرینی مرکز شهر در طی عمر شورای پنجم انجام نشود و از دوستان شورایی خواهش می کنم درخصوص این مصوبه بازنگری داشته باشیم و برای المان مرکزی شهر فراخوان صورت گیرد.

امیر احمدی فرد بحث دفترچه عوارض محلی و بودجه پیشنهادی سال۹۸ شهرداری را دو موضوع مهم شهرداری دانست و گفت: میطلبد که جلسات فوق العاده ای در این خصوص داشته باشیم و پیشنها بنده این است که برای تصویب دفترچه عوارض محلی به دلیل فوریت آن و کارهای کارشناسی ای که باید صورت گیرد یک جلسه فوق العاده برای بررسی این دفترچه داشته باشیم تا انشالله پس از تصویب بتوانیم برای بودجه شهرداری در سال ۹۸ هم یک ماه وقت داشته باشیم که از نخبگان شهر دعوت کنیم و نقطه نظراتشان را بشنویم و بتوانیم یک بودجه عملیاتی برای شهر تصویب کنیم که قابلیت اجرایی داشته باشد و اینطور نباشد که بودجه ای برای شورا ارسال شود و در آخر خیلی از پروژه ها حذف شود و بگویم نتوانستیم اجرا کنیم و بودجه ای قابل پذیرش است که حداقل ۸۰ درصد آن محقق شود.

موسی زنجانخواه در ابتدا با تبریک ولادت حضرت زینب و روز پرستار گفت : پرستاران بیشترین تلاش را برای حال بیماران می کنند اما متاسفانه تاکنون کمترین تلاش از مدیریت کشور برای این قشر زحمت کش صورت گرفته است.

خزانه دار شورا در خصوص احداث سد لاسک عنوان کرد: اگر تاریخچه سد های بعد از انقلاب را بررسی کنیم می بینیم که بسیاری از سد ها ناکارآمد بودند و تاثیرات منفی داشتند و در خصوص سد لاسک آیا بازهم باید منتظر اشتباهاتی مانند سد گتوند باشیم و روزی پشیمان شویم از کاری که کردیم.

زنجانخواه با انتقاد از مسئولین محیط زیست استان گفت: اعتباراتی برای بحث نانو در احیای تالاب درنظر گرفته شده که تنها کاری که انجام می گیرد این است که این نانو در بستر تالاب بقایای گیاهی و جانوری را تبدیل به غذای آبزیان می کند که درصد آن هم بسیار ضعیف است که نمی تواند تالاب را نجات دهد. برخی ادعا دارند می خواهند تالاب انزلی را نجات دهند در صورتی که شبکه بهداشتی فاضلاب را رها کردند وسوال من از استاندار و مدیرعامل آب و فاضلاب استان این است که  چرا در شهر انزلی و رشت شبکه بهداشتی فاضلاب رها شد و این نشان می دهد ادعای شما با عملتان همخوانی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر تالاب انزلی خشک شود شاهد شیوع بیماری ها عفونی در گیلان و یا حتی کشور خواهیم بود گفت: در خصوص سد لاسک برخی با یکسری تمهیدات که هرگز به نقد و بررسی گذاشته نشد به نتیجه ای رسیدند که میخواهند اجرایی کنند و پیشنهاد می کنم دبیرخانه ای تشکیل شود و از نخبگان و کارشناسان استفاده شود تا بتوانیم از حقوق مردم دفاع کنیم.

زنجانخواه در ادامه به بحث پیگیری مطالبات شهرداری پرداخت و گفت : پیگیری ها به آن شدت که باید نیست و با توجه به اینکه سنگین ترین پرداخت سال مالی شهرداری را پیش رو داریم و باید پرداخت عیدی کارکنان را داشته باشیم شهرداری انزلی باید جدیت بیشتری در این خصوص داشته باشد.

وی با تشکر از کوچکی نژاد نماینده رشت گفت: چندی پیش جناب کوچکی نژاد در صحبت هایشان تاکید مکرر داشتند به نام منطقه آزاد انزلی که جای تشکر دارد برعکس نماینده ای که نام جعلی روی منطقه آزاد میگذارد و باید بداند که قسم خورده و قسم نامه مجلس را مرورو کند در اصل ۸۴ قانون اساسی اعلام شده شما در مقابل تمام ملت مسئولید و متاسفانه این تنش ها در جامعه ما جز پراکند تخم نفرت هیچ سودی ندارد.

زنجانخواه در ادامه با تاکید بر برگزرای جلساتی برای بهبود امور بهداشتی شهر گفت: در جلسه ای که با دکتر تنهایی رئیس بیمارستان شهید بهشتی انزلی داشتیم توضیحاتشان را شنیدیم و خواهشم این است جلساتی نیز جهت بهبود امور بهداشتی شهر برگزار کنیم و همچنین بازدیدی از مجموعه بیمارستان داشته باشیم، اقداماتی در بیمارستان در حال انجام است که اطلاعات ما در این خصوص  کم است و ممکن است موضع گیری هایی داشته باشیم که به حق نباشد.

زنجانخواه در انتها با انتقاد از وضعیت بلوار انزلی گفت: از اعضای شورای تامین خواهش می کنم وقت بگذارند و وضعیت بلوار انزلی را بررسی کنند چرا کسی در این خصوص ورود نمی کند، به جای اینکه برای جوانان امکانات اشتغال و تفریحات سالم ایجاد کنیم قلیان سرا ایجاد کردیم که جوانان مارا از بین می برد و متاسقانه به دلیل مدیریت ضعیف  امروز قلیان سراها بیشتر از مراکز علمی و تفریحی سالم است که باید به این موضوع توجه شود.

هادی حیدری در پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر انزلی مطرح کرد:

متاسفانه نظارت درستی روی پروژه های شهری صورت نمی گیرد.
شاهد هستیم در برخی از نقاط شهر لایروبی انجام شده و بعد دریچه های فاضلاب را به همان شکل رها می کنند.
از این به بعد در هر بخشی کوتاهی آشکار شود رسما و به صورت علنی رسانه ای خواهم کرد.


لینک اصل خبر در سایت شورای شهر بندر انزلی

    منبع خبر

    شورای شهر بندر انزلی

    شورای شهر بندر انزلی یک شورای شهر در شهر بندرانزلی می باشد

      نظرات