عملیات «رپرگذاری» حبله رود سال آینده اجرا می‌شود

جلسه بررسی مشکلات حوزه آبریز حبله رود با حضور محمد حاج رسولیها مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در گرمسار برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان محمد حاج رسولیها در سفر یک روزه خود به گرمسار در جلسه بررسی مشکلات آب این شهرستان که به میزبانی فرمانداری برگزار شد ، از اجرای عملیات نشانه گذاری حد بستر و حریم رودخانه حبله رود از ابتدای سال ۹ ۸ در این منطقه خبر داد و گفت : با انجام اقداماتی نظیر طرح آزادسازی حریم و بستر رودخانه این مقوله می‌تواند نقش موثری در حفظ کمیت و کیفیت آب ایفا کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ابراز داشت:  قانون توزیع عادلانه آب و مدیریت به‌هم‌ پیوسته آب باید در حوزه حبله‌رود پیاده‌سازی شود.

حاج رسولی‌ها در ادامه تصریح کرد: بالغ‌ بر ۱۱ سال  ، شاهد خشک‌سالی و کمبود بارش در نقاط کشور بودیم که اکنون با نزول بارش نعمت الهی می‌بایست خداوند را شاکر بوده و مشکلات کم آبی در مناطق کویری کشور رفع مشکلات و کمبود های موجود در گرمسار را در دستور کار خود قرار دهیم .

شایان ذکر است درادامه این جلسه نماینده مردم گرمسار و آرادان بیان نمود : در مصوبات سفر اخیر رئیس‌ محترم جمهور به استان، اعتباری از محل ردیف بودجه ملی به طرح انتقال آب از سد نمرود به سیمین دشت گرمسار اختصاص یافته و این پروژه یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین پروژه‌های سفر رئیس‌جمهور به استان می باشد .

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس همچنین بابیان اینکه این مصوبه تحول خوبی را در راستای اجرای پروژه انتقال آب از سد نمرود ایجاد می نماید ، یادآور شد: جلوگیری از کشت‌های بی‌رویه و باغ سازی در اطراف سد در دستور کار قرار دارد .

غلامرضا کاتب با تاکید بر لزوم نظارت بر برداشت آب از محل سد نمرود تصریح کرد: جابه‌جایی روستای سِلِه بُن از اطراف این سد یکی از برنامه هایی است که در این راستا در دست اقدام قرار دارد .

وی به حفظ منابع آبی موجود نیز تاکید کرد و گفت: خواسه مردم گرمسار اعمال مدیریت یکسان در برداشت آب در حوضه بالادست و ایین دست است .

عضو خانه ملت با بیان اینکه قانون در مورد عموم مردم یکسان عمل می کند، افزود: مسدود سازی چاه های غیر مجاز در این شهرستان در اولویت قراردارد و این در حالی است که در بالا دست چاه های غیر مجاز زیادی حفر شده است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای سمنان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای سمنان

    شركت آب منطقه‌ای سمنان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات