لزوم تلاش جدی سایر دستگاه ها بر مدیریت استفاده از آب های سطحی و...

مدیر امور منابع آب رباط کریم از برگزاری نشست شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان و تاکید معاون فنی و عمرانی فرمانداری بر لزوم تلاش جدی سایر دستگاه ها بر مدیریت استفاده از آب های سطحی و زیرزمینی و انجام اقدامات و راهکارهای مناسب جهت صیانت و حفاظت از منابع آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا مصطفی پور" با بیان مطلب فوق افزود: در این نشست معاون فنی و عمرانی فرمانداری رباط کریم جلسات شورای حفاظت منابع آب را یکی از مهم ترین جلسات شهرستانی، برشمرد و بیان کرد که این حفاظت با همکاری سازمان ها، نهادها و ادارات تحقق می یابد.

وی در ادامه گفت: در این جلسه همچنین بر جلوگیری از برداشت  های غیر مجاز از منابع آبی، تغییر کاربری اراضی، کاهش نزولات آسمانی و عدم مدیریت صحیح در استفاده از منابع آبی که مهم ترین عوامل کمبود آب می باشد، تاکید شد.

مصطفی پور گفت: معاون فنی و عمرانی فرمانداری بر تلاش مضاعف و جدی دستگاه های ذی ربط بر استفاده مناسب از منابع آبی تاکید و به منظور رسیدن به این هدف عنوان کرد که بایستی از ظرفیت تریبون ائمه جماعات جهت تشویق مردم برای بهینه مصرف کردن آب بهره مند شد.

مدیر امور منابع آب رباط کریم افزود: همچنین در این نشست مقرر شد اداره آب و فاضلاب شهرستان با همکاری امور آب، احداث تصفیه خانه جهت برگشت سرریز آب به چرخه  مصرفی را  مورد بررسی قرار داده و گزارش به فرمانداری ارسال شود.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه نسبت به همکاری امور منابع آب رباط کریم، جهاد کشاورزی و بخشداری  مرکزی به منظور بررسی راهکارهای اجرایی ایجاد چاله های جمع آوری آب های روان بعد از بارش های برف و باران تاکید و مقرر گردید در جلسه آتی طرح های مربوطه به شورا اعلام گردد.

مصطفی پور یادآور شد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد مصرف آب در بخش کشاورزی می باشد مقرر شد، اداره جهاد کشاورزی با همکاری امور آب بحث مکانیزه کردن آبیاری زمین های کشاورزی را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیر امور آب رباط کریم در خصوص دیگر مصوبه های این نشست در پایان عنوان کرد: همکاری اداره آب و فاضلاب با امور آب در راستای  بازدید میدانی از کارواش های سطح شهرستان و نیز انجام اقدامات قانونی در صورت مشاهده مصرف آب شرب در خصوص شستشوی خودروها و نیز هماهنگی دستگاه های قضایی و نیروی انتظامی نسبت به انسداد چاه های آب غیر مجاز  از جمله این مصوبات می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات