ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل ششمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان اردبیل باحضور فرماندار و جمعی از مسئولین مربوطه در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

فرماندار شهرستان اردبیل بر لزوم حفظ و حراست از منابع آبی تاکید داشت و اظهار کرد: به دلیل محدودیت منابع آب و توزیع نامناسب بارندگی های فصلی باید منابع آب های سطحی و زیرزمینی موجود را به خوبی شناسایی و بهره برداری از آنها به صورت برنامه ریزی شده و دقیق صورت گیرد.

جواد زنجانی اذعان کردند: برخورد قاطع و مستمر با استفاده کنندگان غیر مجاز از منابع آب را باید به عنوان یک امر مهم در سطح شهرستان اعلام کرد و از کلیه دستگاههای مسئول و خصوصاً اعضای شورا، خواهان پیگیری مستمر و جدی شد.

در ادامه مدیر امور آب شهرستان به تشریح وضعیت منابع آب شهرستان و اهداف طرح تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی پرداخت.

مهندس ایوب ورقایی ضمن تاکید بر لزوم همکاری مستمر و جدی کلیه اعضاء و ادارات تصریح کرد: با توجه به وضعیت منابع و مصارف آب شهرستان، صرفه جویی در مصرف آب ضروری است و از اعضای شورای حفاظت منابع آب شهرستان خواست که مشارکت و همکاری بیشتری در این امر داشته و با مطالعات و بررسی های جامع و دقیق در خصوص رفع معضلات آب شهرستان، بهترین و کاربردی ترین تصمیمات را بگیرند.

وی همچنین از نصب ۳۶ دستگاه کنتور هوشمند حجمی بر روی چاههای کشاورزی دارای اضافه برداشت، تقلیل منصوبات ۲۰ حلقه چاه دارای اضافه برداشت و پر و مسلوب المنفعه شدن ۱۰ حلقه چاه غیر مجاز کشاورزی و اعاده به وضع سابق کف شکنی غیر مجاز ۷ حلقه چاه کشاورزی با مجموع صرفه جویی بیش از ۳ میلیون متر مکعب در ۹ ماهه گذشته خبرداد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات