برای گزینش "صداقت"، "امانت‌داری" و "عمل‌به وعده" ارجحیت دارد/ جایگزینی مدیران خوب به‌جای انسان‌های خوب هدف گزینش است

برای گزینش "صداقت"، "امانت‌داری" و "عمل‌به وعده" ارجحیت دارد/ جایگزینی مدیران خوب به‌جای انسان‌های خوب هدف گزینش است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت‌الاسلام والمسلمین "ناصر نقویان" امروز (سه‌شنبه) در نشست با وزیر نیرو و مدیران گزینش صنعت آب و برق که به مناسبت سال‌روز تشکیل هسته‌های گزینش انجام شد، افزود: هدف ما در گزینش باید این باشد که مدیران خوب را جایگزین انسان‌های خوب کنیم .
وی با اشاره به تاکیدهای دینی و عقل و وجدان، خدمت‌رسانی مناسب به مردم و مراجعه‌کنندگان را ضروری دانست و گفت: ما در واقع مستخدم مردم هستیم .
دبیر هیئت عالی گزینش کشور ادامه داد: بعد از چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی باید از سرویس‌دهی و خدمات‌رسانی در همه قسمت‌های نظام مقدس بازخورد بگیریم؛ اگر رضایت مردمی وجود داشت به معنای این است که در گزینش افراد موفق عمل کرده‌ایم .
نقویان تصریح کرد: خداوند روی بازخورد افکار عمومی عنایت دارد و مصداق آن علاوه بر آیه شریفه قرآن؛ که بدترین انسان‌ها را کسانی می‌داند که خیال می‌کنند، رفتار بدشان نیکوست . مانند داعشی‌ها که خیال می‌کنند بندگان برگزیده خداوند هستند و در این راه به خیال خودشان به شهادت هم می‌رسند. جمله حضرت امیر (ع) در نهج‌البلاغه خطاب به مالک اشتر است که می‌فرماید در قیامت نظر مردم راجع به تو مورد استناد خداوند قرار می‌گیرد.
دبیر هیئت عالی گزینش کشور خاطر نشان کرد: در کشور اسلامی اصل این است که یک فرد مسلمان به التزامات عملی دین خود ملتزم است.
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه درصدد استفتاء از محضر رهبر معظم انقلاب و بعضی از مراجع عظام در این مورد هستیم که در جامعه اسلامی که اصل بر عامل و ملتزم بودن افراد مسلمان به تکالیف دینی‌شان است، آیا سوال از این التزام وجهی دارد؟
نقویان اظهار امیدواری کرد تا در آستانه چهلمین سال بزرگداشت نهضت باشکوه انقلاب اسلامی بتوانیم در این زمینه برای سه مرجع تاریخ، وجدان و حقیقت پاسخ مناسبی داشته باشیم.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات