عملیاتی شدن این پروژه به لحاظ انتقال تکنولوژی نوین  به فعالان صنعت آبفا در کشور رویدادی بزرگ قلمداد می شود

عملیاتی شدن این پروژه به لحاظ انتقال تکنولوژی نوین به فعالان صنعت آبفا در کشور رویدادی بزرگ قلمداد می شود

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در بازدید از پروژه بازسازی خطوط اصلی و نیمه اصلی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اصفهان به روش CIPP گفت: برای اولین بار در کشور  پروژه اصلاح و بازسازی خطوط اصلی شبکه فاضلاب با اقطار بیش از ۱۴۰۰ میلیمتر در حال اجراءست  این در حالیست که عملیاتی شدن این پروژه به لحاظ انتقال تکنولوژی  نوین ، به فعالان صنعت آبفا  در کشور رویدادی بزرگ قلمداد می شود.
دکتر محسن بختیار گفت: شواهد حاکی از آن است که اجرای این پروژه مشقت های خاص خود را دارد و نیز تجربه جدیدی در صنعت آب و فاضلاب در کشور محسوب می شود  پس باید  تجربه بازسازی شبکه  فرسوده فاضلاب به روش CIPP را به دیگر نقاط کشور انتقال داد .
وی صنعت فاضلاب را جزء صنایع نوین در کشور قلمداد کرد و اعلام نمود: عمر زیادی ازاجرای صنعت فاضلاب در کشور نمی گذرد بنابراین  باید  بستر آموزش دانش وابسته به این صنعت  میان فعالان در این بخش ایجاد شود که خوشبختانه با اجرایی شدن پروژه بازسازی خطوط اصلی و نیمه اصلی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اصفهان به روش نوین  زمینه های انتقال دانش این تکنولوژی در کشور فراهم شد و در حال بومی سازی می باشد.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیروگفت: احتمال اینکه  در آینده نزدیک  شبکه فاضلاب دیگر شهرها در کشور به دلیل فرسودگی نیاز به بازسازی داشته باشند می رود پس باید کارشناسان و متخصصین صنعت فاضلاب در کشور بخوبی با فرایند  بازسازی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اصفهان به زوشهای نوین آشنا شوند .
وی روند اجرای  این پروژه را با توجه به اعمال تحریم ها قابل توجه دانست  و گفت: درحال حاضر وضع تحریم ها مشکلاتی  در روند  اجرای برخی از پروژه ها در کشور بوجود آورده است که در این میان پروژه بازسازی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اصفهان به روش نوین از این قاعده مستثنی نیست.
در ادامه این پروژه مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به اهمیت بازسازی و نوسازی شبکه فاضلاب اصفهان اظهار کرد: طول شبکه فاضلاب شهر اصفهان حدود ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر است که قدمت بیش از ۴۰ سال از عمر شبکه فاضلاب اصفهان منجرشده به آنکه در حال حاضر حدود ۱۵۰۰ کیلومتر از طول این شبکه نیاز به بازسازی و نوسازی داشته باشد، این درحالیست که در حال حاضر بیش از ۲۶۰ کیلومتر  از شبکه فرسوده فاضلاب شهر اصفهان مورد بازسازی و نوسازی به روش نوین  قرار گیرد، چرا که فرسودگی در بخشی از شبکه فاضلاب اصفهان به حدی زیاد است که تنها از طریق نوسازی می‌توان آن قسمت از شبکه را وارد مدار بهره برداری قرار داد .
مهندس هاشم امینی  به روش‌های بازسازی شبکه فاضلاب اشاره و تصریح کرد: هم اکنون روش‌های متنوعی در دنیا پیرامون نوسازی شبکه فاضلاب در دنیا وجود دارد. این درحالیست که شرکت آبفا استان اصفهان به منظور نوسازی شبکه فرسوده فاضلاب شهر اصفهان از روش CIPP استفاده نمودکه یکی از روش‌های نوین بازسازی شبکه فاضلاب در دنیا است.
وی افزود:هم اکنون با همکاری شرکت ژرف کار جم  و بهره گیری از دانش کارشناسان  آلمانی،چینی ،ایرانی پروژه بازسازی شبکه فرسوده شهر اصفهان با تکنولوژی روز دنیا اجرا گردیده است که تاکنون بخشی از شبکه فرسوده خیابان مشتاق اول ،مشتاق دوم ،میر ،چمران،حمزه ،لاهور وکمال اسماعیل بازسازی و اصلاح شد.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: اجرای این پروژه با روش CIPP رویداد موثری در صنعت آب و فاضلاب کشور بشمار می آید چرا که در آینده بسیاری از شهرها در کشور با فرسودگی شبکه فاضلاب مواجهه می شوند از تجربه چگونگی  بازسازی شبکه فرسوده اصفهان بهره مند می شوند.
.


لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان یک شرکت در شهر اصفهان می باشد

   نظرات