مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز: از کارهای زیر بنایی و حرکت به سمت سازمان الکترونیک حمایت می کنیم

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز: از کارهای زیر بنایی و حرکت به سمت سازمان الکترونیک حمایت می کنیم

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در ابتدای این دیدار که جمعی از اعضای هیات مدیره و مدیران سازمان، حجت الاسلام لنگوری مشاور فرهنگی سازمان و معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی نیز حضور داشتند، غلامی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز ضمن خوشامد گویی به میهمانان، گزارشی از اقدامات انجام شده از ابتدای تشکیل هیات مدیره دوره چهارم سازمان ارایه کرد.


غلامی اصلاح زیر ساخت ها و تلاش برای تحقق سازمان الکترونیک را مهم ترین قصد سازمان در طی ۷۷ روز گذشته عنوان کرد و با اشاره به غیرحضوری شدن مراحل عضویت در سازمان، ثبت غیرحضوری مجریان ذیصلاح در سازمان و الکترونیکی کردن مراحل صدور شناسنامه فنی و ملکی و طراحی سامانه ای ویژه کنترل نظارت و اجرا را جدید ترین اقدامات سازمان در این مسیر برشمرد.

وی همچنین از راه اندازی میز خدمت و اصلاح و بهبود فرآیندهای اداری و تدوین آنها برای اطلاع رسانی به مراجعان را از دیگر اقدامات سازمان در راستای تکریم مراجعان نام برد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز عقد تفاهم نامه با شهرداری کرج به منظور صدور شناسنامه فنی و ملکی را دستاوردی مهم برای احقاق حقوق بهره برداران دانست و ضمن تاکید بر اهمیت تعیین تکلیف ساخت و ساز دونقشه ای و بهره گیری از مجریان ذیصلاح ساختمان از این دو به عنوان دو عامل مهم در ارتقای کیفیت ساخت یاد کرد. در این مسیر از مدیرکل راه و شهر سازی خواست تا با حضور در جلسات مشترک سازمان و شهرداری موجبات تسریع این تصمیمات بسیار مهم را فراهم آورد.وی ضمن تاکید بر اینکه با دست یافتن به نتیجه مطلوب فاصله کمی داریم تصریح کرد: اگر بتوانیم بهره گیری مجریان ذیصلاح را در پروژه های ساختمانی استان البرز به طور کامل به اجرا درآوریم، همچون بسیاری دیگر از اقدامات، اولین استان کشور خواهیم بود که موفق به این امر شده ایم.

برگزاری دو مجمع در فاصله کمتر از یکماه که یکی مجمع عمومی سالیانه و دیگری انتخابات بازرسان سازمان بوده است و همچنین برگزاری دوره های آموزش کارکنان دولت در حوزه عمران، ساختمان، راه و معماری از دیگر موارد گزارش رییس سازمان بود.

غلامی در پایان سخنانش ضمن تشکر از همراهی و حمایت مدیرکل راه و شهرسازی از تلاش های سازمان در مسیر ارتقای کیفیت ساخت و ساز ابراز امیدواری کرد با تداوم حمایت و کمک های راه و شهرسازی، بتوان به ایده آل های مدنظر دست یافت.

مهندس رضایی مدیرکل راه و شهرسازی البرز در سخنان خود با اشاره به تغییرات پیش آمده در سال گذشته و دستورالعمل های ابلاغی وزارت در خصوص تاکید بر وظایف کنترلی شهرداری ها بر ساخت و ساز، تاکید کرد: در حال حاضر با خارج شدن وظیفه کنترل نقشه ها از دستور کار سازمان نظام مهندسی ساختمان و به علت عدم وجود زیر ساخت های لازم و  از سوی شهرداری ها با  خلا عدم کنترل کافی نقشه ها روبرو هستیم.وی با اشاره به تاکید ریاست سازمان بر معضل ساخت و ساز دو نقشه ای، این امر را مبتلابه اکثر استانهای کشور و ناشی از سیاستگزاری های مدیریت شهری دانست که به اشتباه تقصیر آن به گردن مهندسان ناظر انداخته می شود. وی ابراز امیدواری کرد با مصوبه کمیسیون ماده ۵ استان مبنی بر ممانعت از ساخت بر خلاف نقشه های مصوب معضل ساخت دو نقشه ای تا حدود زیادی مرتفع شود.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز توجه به انتقادهای سازنده را موجب افزایش رضایت مندی اعضا و مراجعان سازمان دانست و با مثبت خواندن اقدامات انجام گرفته در سازمان در جهت ارایه خدمات غیرحضوری و تحقق سازمان الکترونیک بر حمایت خود از این اقدامات تاکید کرد.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات