مطالعات طراحی شهری شوارع قدیمی قم در شرف تکمیل است.

مطالعات طراحی شهری شوارع قدیمی قم در شرف تکمیل است.

حسن صبوری اظهار داشت: کار مطالعاتی طرح ساماندهی خیابان های یاد شده از یک سال پیش با اعتباری که از ردیف های استانی و ملی تامین شد، در دستور کار راه و شهرسازی قرار گرفت .

وی هزینه انجام شده برای این پروژه را بالغ بر سه میلیارد ریال دانست و گفت: برای اجرای این طرح و همچنین شروع فاز ۲ این مطالعات موارد احصا شده در فاز نخست را به شهرداری اعلام خواهیم کرد .

مدیرکل راه و شهرسازی قم بیان داشت: فاز دوم طرح مذکور هزینه های کمتری خواهد داشت، و فعلا زمان دقیقی را برای پایان آن نمی توان تعیین کرد .

صبوری در خصوص نحوه اجرای این طرح و تفاوت آن با طرح پیاده راه سازی خیابان ارم تصریح کرد: طرح خیابان ارم بر اساس مطالعات شهرداری اجرا شد، ولی در طراحی شهری تنها موضوع خیابان مطرح نیست، بلکه محیط پیرامونی معابر نیز مدنظر می باشد .

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در این طرح مطالعات طرح هایی از قبیل جداره سازی معابر منتهی به خیابان و تطبیق با ضوابط و مقررات مصوب کمیسیون ماده پنج قانون تاسیس شورای شهرسازی و معماری پیش بینی شده است .

صبوری خاطر نشان کرد: در ساماندهی ترافیکی هسته مرکزی شهر قم به دلیل حجم بالای آمد و شد و‌ غیر استاندارد بودن عرض معابر، فعالیت ها بر پیاده راه سازی متمرکز است .

وی‌ یادآور شد: برای تعیین عرض معابر معمولا استاندارد مشخصی وجود ندارد، و بر اساس تردد و تراکم موجود محاسبه می شود، و اینکه بگوییم محدوده ای از سطح شوارع، پیاده راه و بقیه اتومبیل رو است، به هیچ عنوان مطرح نمی باشد .

مدیرکل راه و شهرسازی قم در مورد آخرین وضعیت فرودگاه قم گفت: به تازگی در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور کلیات طرح جامع ناحیه ای استان به تصویب رسید و مقرر شد برای رسیدگی به وضع فرودگاه کمیته فنی تشکیل و موارد مورد نظر اعضا به دقت بررسی و اصلاحات لازم انجام شود .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم

    اداره کل راه و شهرسازی استان قم یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات