افتتاح نیروگاه های خورشیدی در شهرستان بردسیر با ...

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، معاون وزیر نیرو و رئیس شرکت ساتبا طی سفر یک روزه خود به استان کرمان به همراه نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی، معاونین امور عمرانی و اقتصادی استانداری،مدیرکل اموراجتماعی استانداری، مدیر عامل برق منطقه ای و مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان با هیات همراه از پروژه های در حال احداث نیروگاه های خورشیدی بازدید و نیروگاه های خورشیدی را افتتاح کرد.

شایان ذکر است در طی سفر صادق زاده معاون وزیر نیرو و رئیس شرکت ساتبا از ۲۸ نیروگاه ۵مگاواتی نصب شده در منازل مددجویان کمیته امداد در روستاهای غبیرا و بهرامجرد بازدید کرد.

مهدوی نیا مدیرعامل برق جنوب استان کرمان در این خصوص بیان کرد: در خصوص نیروگاه های مذکور ۵۴ نیروگاه دیگر نیز در دست اقدام و تا کنون مبلغ یک میلیارد تومان هزینه شده است.

در ادامه این سفر از نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی حکمت با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان که تا کنون ۴۰ در صد پیشرفت فیزیکی داشته و برای ۳۴ نفر از جوانان اشتغال زایی کرده بازدید شد.

همچنین نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با هزینه کرد شش میلیارد و پانصد میلیون تومان نیز افتتاح شد.

در ادامه سفر یک روزه صادق زاده معاون وزیر نیرو و رئیس شرکت ساتبا، دکل بادسنجی واقع در شهرستان سیرجان با صرف هزینه ای بالغ بر پانصد میلیون تومان از محل اعتبارات شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان افتتاح شد.

صادق زاده در این خصوص بیان کرد: تجهیزات نصب شده روی این دکل به طور مستمر اطلاعات مربوط به سرعت، فشار و ارتفاع وزش باد و نیز رطوبت و دمای هوا را جمع آوری و پردازش می کند سپس نتیجه را به مرکز دیتا در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان مخابره و پس از رصد میانگین سالانه این نتایج، امکان راه اندازی نیروگاه بادی در این منطقه بررسی خواهد شد.

معاون وزیر نیرو همچنین یکی از مهمترین اهداف سفر خود به استان کرمان را بررسی ظرفیت های استان برای احداث نیروگاه های خورشیدی و بادی اعلام کرد و گفت: امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی بیش از دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی هزینه شود.

EndFragment

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات