بودجه ۳۱۰۰ میلیاردی شهرداری شیراز برای سال ۹۸ تقدیم شورای شهر شد

بودجه ۳۱۰۰ میلیاردی شهرداری شیراز برای سال ۹۸ تقدیم شورای شهر شد


در هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر شیراز لایحه بودجه سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان شهرداری شیراز برای سال ۹۸ توسط شهردار شیراز تقدیم شورای اسلامی این کلانشهر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور ضمن تقدیم لایحه بودجه گفت: لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز، با مبلغ ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان جهت بررسی و تصویب به شورای شهر تقدیم شد.
شهردار شیراز با بیان اینکه این رقم نسبت به بودجه مصوب سال ۹۷ معادل ۳ درصد کاهش داشته است عنوان کرد: بودجه شهرداری در سال ۹۷، رقمی حدود ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود و آن بودجه بر مبنای برنامه ۵ ساله دوم تقدیم شورا و تصویب شد اما بودجه سال ۹۸ نخستین بودجه بر مبنای برنامه ۵ ساله سوم و دیدگاه های مجموعه مدیریت شهری مبتنی بر انسان محوری است.
وی کاهش رقم بودجه را متاثر از بودجه انقباضی دولت در سال ۹۸، بالا رفتن قیمت ارز و افزایش هزینه های جاری ناشی از افزایش سهم حقوق و دستمزدها دانست و گفت: بودجه شهرداری یک پیش بینی از وضعیت درآمدی این نهاد در سال ۹۸ و تحقق آن در گرو تحقق درآمدهای مجموعه مدیریت شهری است.
مهندس اسکندرپور اضافه کرد: ۷۰ درصد از بودجه پیشنهادی سال ۹۸ به مسایل عمرانی اختصاص یافته و ۳۰ درصد آن سهم امور جاری است. در صورتیکه در سال ۹۷، ۷۶ درصد از بودجه به مسایل عمرانی و ۲۴ درصد به امور جاری اختصاص یافته بود.
شهردار شیراز با یادآوری این موضوع که ۹۷ درصد از بودجه سال ۹۷ به تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی به عنوان سرمایه های شهر و شهروندان اختصاص یافته بود، افزود: با توجه به رویکرد انسان محوری در مجموعه شهرداری و شورای شهر، طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال ۹۸ پروژه های انسان محور و شاخصی  آغاز خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای تاکید و نگاه مجموعه مدیریت شهری به توسعه حمل و نقل عمومی، ۴۰ درصد از کل بودجه عمرانی در بودجه ۹۸ به حمل و نقل عمومی و بهبود عبور و مرور شهری اختصاص یافته است.
مهندس اسکندرپور افزود: با توجه به اینکه لایحه بودجه، برنامه اداره شهر شیراز در سال ۹۸ است، نقدهای سازنده و کارشناسی شده صاحبنظران به این لایحه می تواند نقش پررنگی در اداره بهتر شهر داشته باشد.
شهردار شیراز خطاب به شهروندان این کلانشهر اعلام کرد: با افتخار اعلام می کنم که شهردار شیراز هستم و تلاش دارم با همکاری و هماهنگی با اعضای شورا، مجموعه مدیریت شهری و سایر دستگاه ها بتوانیم روزهای خوبی را برای شیراز رقم بزنیم.
براساس این گزارش «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز همزمان با هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر شیراز در روز دوشنبه یکم بهمن ماه ۹۷ لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ را تقدیم شورای اسلامی شهر شیراز کرد. این دومین لایحه بودجه ‌ای است که حیدر اسکندرپور در مقام شهردار شیراز به پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز ارائه می‌کند‌.  شورای اسلامی شهر شیراز یک ماه فرصت دارد لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری شیراز را در کمیسیون‌های تخصصی بررسی و در صحن علنی به تصویب برساند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات