شیراز، میزبان اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور

شیراز، میزبان اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور


معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از برگزاری اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان در شیراز خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس هاشم پور با اعلام این خبر افزود: اجلاس سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان به عنوان بزرگ ترین رویداد صنعت ساختمان کشور با حضور با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از انبوه سازان، سرمایه گذاران و صاحبنظران این حوزه با شعار «شیراز؛ کهن شهر گذشته، آرمان شهر آینده» در تاریخ ۴ بهمن ماه برگزار می شود.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: تدابیر و اقدامات جدیدی در راستای ارتقا و تحرک بخشی به بازار راکد ساختمان در دست اقدام است که در این اجلاس مطرح و پس از بررسی و نهایی شدن اجرایی می شوند.
هاشم پور با تاکید بر اهمیت نقش ساخت و ساز در درآمدهای شهرداری، اضافه کرد: تدوین استراتژی های لازم جهت رونق بخشی به بازار ساختمان و ترغیب و تشویق فعالان بخش مسکن الزامی است، از این رو باید تمهیدات و امتیازات تشویقی به گونه ای در نظر گرفته شود که با تبیین اهداف و اولویت بندی آنها، تعریف استراتژی ها و تدوین برنامه اجرایی ضمن در نظر داشتن مدیریت ریسک و کنترل های داخلی جهت مقابله با بحران بتوان در سطوح عالی تصمیم گیری کرد.
وی ضمن تاکید بر ارزیابی برنامه ها و سیاست های دولت در بخش ساخت و ساز افزود: بررسی راهکارهای ورود بنگاه های مالی به بخش مسکن و شناسایی ابعاد و چالش های این صنعت، بازآفرینی شهری، تلاش برای رونق ساخت و ساز، توانمند سازی بنگاه های اقتصادی، جذب سرمایه گذار و توسعه شاخصه های اقتصادی از رویکردهای این نشست است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به لزوم جلب اعتماد عمومی و شفاف سازی گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر شیراز و با توجه به وظیفه ذاتی شهرداری به عنوان یکی از متولیان ساخت و ساز در کشور و یکی از محرکین صنعت ساختمان، باید اعتماد و امید مردم را به این حوزه بازسازی کرد و معتقدم برای این بازسازی باید تحولی در درون ساختار ساخت و ساز انجام شود.
براساس این گزارش، اجلاس یک روزه سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور، روز پنجشنبه مورخ ۴ بهمن با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از انبوه سازان مطرح کشور در شیراز برگزار خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات