می طلبد که استانداری در راستای تامین هزینه های تجهیزات آتش نشانی، شهرد...

می طلبد که استانداری در راستای تامین هزینه های تجهیزات آتش نشانی، شهرد...

به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، آقازاده در دیدار با آتش نشانان اراک هم زمان با دومین سالگرد حادثه پلاسکو، افزود: در صورت وجود اعتبار از وزارت کشور و سازمان شهرداری ها باید برای تامین تجهیزات و نیازهای آتش نشانان اراک اقدام شود.
وی اظهار داشت: آتش نشانان سربازان خط مقدم مواجهه با حوادث در شهرها، صنایع و انفاقات گوناگون هستند که به لحاظ حساسیت خدمت هیچ تفاوتی با سربازان در مرزها ندارند و سختی کار آنان بالا است.
استاندار مرکزی گفت: حادثه پلاسکو در عین ناگوار ی درس های زیادی داشت که باید توسط تصمیم سازان و کارشناسان مدیریت شهری موبه مو مرور شده و برای جبران نواقص و نیازها تلاش مضاعف شود.
آقازاده افزود: استان مرکزی چهارمین قطب صنعتی کشور است و تقویت حوزه ایمنی و امدادرسانی برای آن امری حیاتی است.
وی گفت: سامانه ایمنی استانداردی در واحدهای صنعتی استان وجود ندارد و صنعتی بودن استان کار را برای این مجموعه سخت کرده است.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: تلاش نیروهای آتش نشان در حادثه شهرک صنعتی خمین موجب شد تا از شدت تلفات جانی و اقتصادی این آتش سوزی مهیب کاسته شود.
آقازاده اظهار داشت: ارایه به موقع آموزش ها باعث شده تا تعداد عملیات آتش نشانی اراک به یک و نیم مورد برسد و این آمار برای کلانشهری چون اراک مطلوب است.
وی گفت: کاهش درآمد شهرداری ها که نتیجه رکود اقتصادی است باعث شده تا در تامین نیاز دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری ها موفق نباشند.
استاندار مرکزی ادامه داد: با صدورمجوز جذب ۱۰۰ نیرو برای آتش نشانی استان موافقت می شود تا با به کار گیری این افراد بخش قابل توجهی از کمبودها جبران شود.
سرپرست شهرداری اراک نیز در این بازدید گفت: مدیریت شهری اراک به علت کمبود منابع مالی توان تامین تجهیزات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک را ندارد.
مهندس ابوالفضل شالی بگ افزود: ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین هزینه لباس مخصوص آتش نشانان نیاز است که با شرایط کنونی تامین این مبلغ در توان شهرداری اراک نیست و می طلبد که استانداری در این راستا کمک کند.
وی اظهار داشت: کمبود نیرو از دغدغه های سازمان آتش نشانی اراک است که برای رفع بخشی از این نیاز می توان از نیروهای شهرداری اراک استفاده کرد تا مجوزهای لازم برای جذب نیروهای جدید فراهم شود.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: سازمان در دو بخش عملیات، آموزش و پیشگیری فعالیت دارد که در بخش آموزش با اقدامات مناسب، شمار عملیات ها کاهش پیدا کرده است.
مسعودآقازیارتی،افزود: هشت عملیات به طور میانگین در روز توسط آتش نشانان اراک انجام می شود که این آمار، ناشی از تاثیرگذاری آموزش های پیشگیری بوده است.
وی اظهار داشت: سازمان آتش نشانی اراک در تجهیزات فردی فقیر است و به ۲ دستگاه خودرو با نردبان بلند ۸۶ متری نیاز دارد تا بتواند به ساختمان های بلند مرتبه امدادرسانی کند.
:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات